Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.20 15:14

Alantoje prasideda „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas

BNS 2014.06.20 15:14

Molėtų rajone, Alantoje, penktadienį į 21-ąjį suvažiavimą renkasi „Šviesos-Santaros“ forumas, laukiama per 300 dalyvių.

Molėtų rajone, Alantoje, penktadienį į 21-ąjį suvažiavimą renkasi „Šviesos-Santaros“ forumas, laukiama per 300 dalyvių.

Tradiciškai konferenciją atidarys vienas organizacijos steigėjų, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus – šį kartą atsiųstu sveikinimo laišku, praneša rengėjai.

Visą savaitgalį truksiančiame forume bus aptariamas dabartinis Europos Sąjungos projektas ir jo perspektyvos, „civilizacijos ir barbarizacijos įtampos šių dienų Lietuvoje“, lietuviškos socialinės kritikos būklė, mokykloje kuriamas Lietuvos pasakojimas, istorinės ir dabartinės Rusijos valstybės laikysenos, pasaulio lietuvių tapatumai ir lojalumai, krikščionybė šiandienos visuomenėje, šiuolaikinio kino santykis su tikrove bei kitos temos.

Konferencijoje pranešimus skaitys filosofai Algis Mickūnas, Arūnas Sverdiolas, Mykolas Drunga, Reinas Raudas, Gintautas Mažeikis, Andrius Navickas, Ignas Rubikas, ekonomistas Raimondas Kuodis, istorikai Egidijus Aleksandravičius ir Jūratė Kiaupienė, Seimo narys Petras Auštrevičius, rašytojai ir literatūros tyrinėtojai Georgijus Jefremovas, Violeta Kelertienė, Zita Čepaitė, Kazys Almenas, Dalia Staponkutė, Saulius Žukas, režisieriai Audrius Stonys ir Jonas Ohmanas, muzikologai Rimantas Vingras bei Emilija Sakadolskienė, politologė Ieva Jusionytė, vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pastorius Giedrius Saulytis, kino tyrinėtojai Deimantas Valančiūnas ir Lukas Brašiškis.

Apie Lietuvą ir pasaulį konferencijoje kalbėsis profesoriai Irena Veisaitė ir Kęstutis Nastopka. Užsienyje gyvenančios rašytojos Zita Čepaitė, Paulina Eglė Pukytė ir Dalia Staponkutė surengs literatūros vakarą. Savo filmus rodys ir komentuos Giedrė Beinoriūtė, Jonas Ohmanas ir Audrius Stonys. Vidunakčiais konferencijos dalyviams muzikuos grupė „Subtilu-Z“ ir profesorius Reinas Raudas.

„Santara-Šviesa“ yra neformalus įvairaus amžiaus Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus, akademinį jaunimą vienijantis forumas. Jo tradicinėse kasmetinėse konferencijose keliami ir svarstomi Lietuvai aktualūs politikos, kultūros, visuomeninio gyvenimo klausimai.

1954 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose lietuvių studentų sukurta organizacija „Santara“ kartu su akademinio jaunimo sąjūdžiu „Šviesa“ nuo 1957 metų pradėjo rengti liberalaus jaunimo suvažiavimus išeivijoje, o nuo 1993-ųjų „Santaros-Šviesos“ konferencijos kas vasarą vyksta ir Lietuvoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi