Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.20 15:35

„Kultūros naktyje“ – išskirtinė LRT OPUS terasos programa

2014.06.20 15:35

Šiąnakt vilniečiai ir miesto svečiai jau aštuntąjį kartą mėgausis „Kultūros nakties“ renginiais. Vienintelį kartą metuose – naktį iš birželio 20-osios į 21-ąją – Lietuvos sostinė nemiegos: Vilniaus gatvėse, skveruose, parkuose ir netikėčiausiose erdvėse šurmuliuos beveik 200 kultūros ir meno projektų. 

Šiąnakt vilniečiai ir miesto svečiai jau aštuntąjį kartą mėgausis „Kultūros nakties“ renginiais. Vienintelį kartą metuose – naktį iš birželio 20-osios į 21-ąją – Lietuvos sostinė nemiegos: Vilniaus gatvėse, skveruose, parkuose ir netikėčiausiose erdvėse šurmuliuos beveik 200 kultūros ir meno projektų.

„Kultūros naktyje“ veiks ir LRT Opus terasa (Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme, Vilniaus g. 41), kurioje pasirodys kylančios ir žinomos, jaunimo pamėgtos grupės.

Kultūringų naktinėtojų dėmesio lauks ir kultinė LRT laida „Klausimėlis“. LRT televizijos eteryje pasirodęs 2000-ųjų pradžioje, „Klausimėlis“ aplankė visus Lietuvos miestus ir miestelius ir nuo tada nufilmuotose 435 laidose aptarė bene visus gyvenimo reiškinius. Išradingiausius praeivių atsakymus bus galima pamatyti Salomėjos Nėries skverelyje, Vilniaus g. 32, nuo 22 val. iki 1 val.

 

LRT OPUS terasos programa:

18:00 val. SOLO ansamblis (autorinė instrumentinė-elektroninė muzika)
19:00 val. Soul Moustache (pop/jazz)
20:00 val. Neteisėtai padaryti (dainuojantys mimai)
21:00 val. MC Mesijus (hip-hop)
22:00 val. Keistuolių teatro grupė „Vienoj pavasario nakty“
23:00 val. Colours of Bubbles (indie/rock)
00:00 val. Beissoul & Einius (electronica/soul)

18:00 val. SOLO ansamblis (autorinė instrumentinė-elektroninė muzika)
Kas būtų sujungus instrumentinę ir elektroninę muziką su prasmingais tekstais ir aktoriniu meistriškumu? Tai – „SOLO ansamblis“. Tai bus muzika klausymui, muzika šokiui, muzika protui ir muzika sielai.

19:00 val. Soul Moustache (pop/jazz)
Jokios pompastikos ir filosofiškų išsitaškymų apie „muziką vardan muzikos“. Tyliai eidami savęs pažinimo keliu „Sielos ūsai“ deklaruoja, kad ūsų simbolis jų pavadinime yra ne tik brandaus žmogaus, galinčio suprasti jų dainas, simbolis bet ir atributas, kuris tarsi figos lapas skiria tikrąjį „aš“ nuo aplinkos ir žmonių. Tai nusiimdami, tai vėl juos prisitaisydami „Sielos ūsai“ traukia visus į savo raibuliuojantį muzikos ežerą. Bent pabraidyti.

20:00 val. Neteisėtai padaryti (dainuojantys mimai)
Grupės branduolį sudaro mažas-storas bei aukštas-plonas – aktoriai Rokas Petrauskas ir Šarūnas Gedvilas. Abu dainuoja, abu šoka, abu fantastiškai nuostabūs. Grupės dainos gimsta iš pykčio ir begalinės harmonijos. Noras išsakyti, išdainuoti, o kartais ir išrėkti tai, kas mus visus jungia, skatina kurti. Šmaikštūs, atviri, švelniai kandūs, tačiau visada atiduodantys save publikai. Tokie yra „Neteisėtai padaryti“.

21:00 val. MC Mesijus (hip hop)
Avangardinio repo atlikėjas ir elektroninės muzikos balsas, subūręs ir gyvą repo orkestrą. Įtaigiosios slemo poezijos atstovas ir puoselėtojas. Gyvenimo kelyje prisirinko apdovanojimų ir nominacijų, tarp jų – metų klipas „Nelieskit mėlynojo gaublio“, įvertintas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio kino festivaliuose. Šimtus kartų pasirodė Lietuvos klubuose ir festivaliuose, dalyvavo pasirodymuose Latvijoje, Estijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Airijoje, D. Britanijoje, Prancūzijoje, Islandijoje.
Jau cirkuliuoja du albumai ANTIMATERIJA (2006), PASKUTINIS REPO ALBUMAS (2013), knyga SLEMAS – LIETUVOJE! (2012).
Kartu su MC Mesijumi pasirodys Munpauzn, prancūzų leidybinės kompanijos pastebėtas lietuvis, su kuriuo MC Mesijus pristato naujausią bendrą EP.

22:00 val. Keistuolių teatro grupė „Vienoj pavasario nakty“
Tai paslaptingas, romantiškai žiaurus teatralizuotas koncertas, kuriame išvysite ir išgirsite daugkartinius festivalio „Rock kantičkų naktys“ bei mūrinių, geležinių ir senų kryžių laureatus, vokalinį ritualinį ansamblį „Kapų balsai“.
Kolektyvas išplaukė į plačiąsias mases su šūkiu: „Kas esame mes, tuo būsite jūs, kas esate jūs, tuo buvome mes!“. Juodojo liaudiško humoro programoje vakaro konferansjė (Vytautas Rašimas) pažers makabriškų anekdotų, o meilės nukankintų herojų ansamblis (Agnė Sunklodaitė, Viola Klimčiauskaitė, Darius Auželis ir Dalius Skamarakas) žvakių šviesoje visų išdrįsusių užsukti širdis virpins gerai mūsuose įsišaknijusiais, pelėsiais ir kerpėm apėjusiais, tačiau, žiūrovų teismui atėjus, vėl prisikėlusiais aistringai žiauriais romansais: „Vienoj pavasario nakty“, „Ligoninė“, „Karininko romansas“ ir kt.

23:00 val. Colours of Bubbles (indie/rock)
„Colours of Bubbles“ susikūrė 2006 metais Šiauliuose ir su koncertais aplankė daugumą muzikos klubų Lietuvoje, grojo festivaliuose Baltijos šalyse, Lenkijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje. 2012 metais alternatyvios muzikos apdovanojimuose T.Ė.T.Ė. „Colours of Bubbles“ buvo įteiktas geriausios roko grupės apdovanojimas. Sėkmingo singlo „Phoenix“ dėka 2013 metais „Colours of Bubbles“ buvo minimi M.A.M.A. apdovanojimuose metų roko grupės nominacijoje.
Grupė yra išleidusi EP „Today I Am Feeling Better than Ever“ (2010 metais) bei debiutinį albumą „Inspired by a True Story“.

00:00 val. Duetas „Beissoul & Einius“
Vienas įdomiausių šiandienos electro soul projektų Baltijos šalyse. Kelerius metus gyvuojantis analogų neturinčiu skambesiu ir unikaliais vizualiniais sprendimais išsiskiriantis kolektyvas pelnė ne tik muzikos mylėtojų, bet ir muzikos kritikų simpatijas. Įrašę debiutinį albumą „Laikas Paikas“ duetas melomanų gretose dažnai vadinamas aukso viduriu tarp „CocoRosie“, Antony & The Johnsons, Burial ir moderniosios soul muzikos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi