Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Išeivijos lietuviai nepritaria referendumui dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams

BNS2015.09.08 13:45

Išeivijos lietuviai pasisako prieš ribojimus parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsieniečiams.

Išeivijos lietuviai pasisako prieš ribojimus parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsieniečiams.

Per Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos spaudos konferenciją Seime išeivijos atstovai argumentavo, kad draudimas parduoti žemę užsieniečiams ne tik mažins investicijas, bet ir numuš pačią žemės kainą, todėl nukentės jos pardavėjai.

„Tai turbūt gerokai sustabdytų investicijas į Lietuvą, o jeigu investicijos sumažėtų, ir darbo žmonėms būtų mažiau, ir visos problemos dėl emigracijos būtų ne sustabdomos, o pagreitinamos. Tam referendumui aš priešinčiausi ne dėl savęs, o dėl Lietuvos, sakyčiau, tai būtų žingsnis atgal“, – sakė komisijos pirmininkas nuo PLB Jonas Prunskus, klausiamas, kaip vertina referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams.

„Nesu Konstitucijos ekspertas, bet kyla klausimas ir dėl to, kad mes esame Europos Sąjungos nariai, ir tie punktai, ar jie suderinami su stojimo į ES sutartimi?“ – klausė J. Prunskus.

Komisijos narys, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovas Kęstutis Eidukonis sakė, jog draudimas parduoti žemės užsieniečiams yra naudingas norintiesiems ją pigiai supirkti, bet ne savininkams.

„Žemė nėra išvežama, galima ją naudoti, vartoti. O ką mes dabar darome? Kam čia yra naudinga, kad ta žemė būtų neparduodama? Yra naudinga norintiesiems nusipirkti tą žemę už pigią kainą. Jei pirkimo rinka maža, tai kainos irgi bus žemesnės, ir tie žmonės, kurie dėl amžiaus ar kitų priežasčių norės atsisakyti dirbamos žemės, jie bus priversti parduoti kokiam nors kaimynui, kuris turi šiek tiek pinigo, jis gal liks Lietuvoj, bet ta močiutė, kuri parduos savo hektarą už labai mažą kainą, tikrai nukentės“, – sakė K. Eidukonis.

Jis pabrėžė, kad Lietuva – laisva valstybė ir jos piliečiai turėtų turėti teisę rinktis, kam parduoti savo turtą.

„Mes esame laisva valstybė – aš turėčiau turėti teisę parduoti tą žemę, kam aš noriu. Gal tas kaimynas, kuris siūlo kainą, yra didžiausias mano priešas, ir jis dabar laimės mano žemę. Trečias dalykas, šis dalykas (draudimas – BNS) sumažina investicijas“, – kalbėjo PLB atstovas.

Seimas birželio 29 dieną piliečių reikalavimu yra paskelbęs referendumą dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims, taip pat reikalavimų piliečiams inicijuoti referendumą sumažinimo. Dėl šio referendumo buvo surinkti reikalingi 300 tūkst. piliečių parašų.

Stodama į Europos Sąjungą Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo užsieniečiams ir po pereinamojo laikotarpio nuo šių metų gegužės šis draudimas nustojo galios.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.