Lietuvoje

2014.06.20 09:20

L. Graužinienė apie mokytojų algų didinimą: negali vienos grupės atlyginimai išaugti labai stipriai

ELTA2014.06.20 09:20

Pedagogų algos negali būti didinamos, neatsižvelgiant į kitų sričių darbuotojų atlyginimus, mano Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

Pedagogų algos negali būti didinamos, neatsižvelgiant į kitų sričių darbuotojų atlyginimus, mano Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

Penktadienį kalbėdama „Laisvosios bangos“ radijui L. Graužinienė sakė, kad šiais metais didinti mokytojų atlyginimus galimybių nėra, viršplaninės valstybės biudžeto pajamos bus nukreiptos į sumažintų pensijų kompensavimą. 

„Kas liečia švietimo darbuotojų atlyginimą – aš esu įsitikinusi, kad turi būti paruoštas ilgalaikis švietimo planas ir kiek konkrečiais metais kokios yra galimybės kelti atlyginimus, atsižvelgiant ir į kitų sričių darbuotojų atlyginimus. Negali išaugti vienos grupės labai stipriai, o kiti būti palikti nepakelti“, – kalbėjo Seimo vadovė.

L. Graužinienė pakartojo esanti už sisteminį peržiūrėjimą, nors pripažino, kad šis procesas turėtų vykti greičiau. Pedagogų algų klausimą politikė žadėjo aptarti su jos partijos deleguotu švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu.

ELTA primena, kad trečiadienį prie Vyriausybės šalies pedagogai surengė mitingą, į kurį jų susirinko per 1000. Mokytojai reikalavo didinti švietimo finansavimą, paruošti ilgalaikę mokytojų atlyginimų kėlimo programą, garantuoti saugias sąlygas švietimo įstaigose. Jei tai bus nepadaryta, mokytojai rudenį grasina streikais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.