Lietuvoje

2014.06.20 10:10

Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl Referendumo įstatymo

Konstitucinis Teismas aiškinsis, ar Referendumo įstatymas neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.   

Konstitucinis Teismas aiškinsis, ar Referendumo įstatymas neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui. 

Bus vertinama, ar Seimas gali neskelbti referendumo, kurio siūlomos nuostatos galbūt prieštarauja Konstitucijai ir ar Vyriausioji rinkimų komisija savarankiškai gali nuspręsti neregistruoti tokio referendumo. 

Pagal dabartinį įstatymą Seimas neturi teisės atsisakyti skelbti referendumą, net jeigu ekspertų išvados sako, kad jis prieštarauja Konstitucijai. 

Seimas dėl Referendumo įstatymo į Konstitucinį Teismą kreipėsi, kai buvo surinkti parašai surengti referendumui, kuriuo siūloma uždrausti parduoti žemę užsieniečiams. Teismas taip pat aiškinsis, ar referendumo gali neregistruoti Vyriausioji rinkimų komisija. 

Tai paaiškinti paprašė Vyriausiasis administracinis teismas, po to, kai tautininkai apskundė komisiją, neregistravusią referendumo dėl lito išsaugojimo. Bylos nagrinėjimas gali trukti apie mėnesį. Pasak specialistų, Konstitucinio teismo išaiškinimas aktualus artėjančiam referendumui dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Konstitucinės teisės ekspertas Vytautas Sinkevičius sako, kad nuo teismo sprendimo priklausys, ar referendumo rezultatai bus galiojantys.