Lietuvoje

2014.06.19 16:24

Darbo partijos bylą nagrinėjusi teisėja siūloma į aukštesnį teismą

BNS2014.06.19 16:24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjos Daivos Pranytės-Zalieckienės skyrimo Lietuvos apeliacinio teismo teisėja.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjos Daivos Pranytės-Zalieckienės skyrimo Lietuvos apeliacinio teismo teisėja.

D. Pranytė-Zalieckienė buvo pranešėja sukčiavimo byloje dėl Darbo partijos juodosios buhalterijos. Pernai liepą jos vadovaujama kolegija partijos įkūrėją Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė. Parlamentarė Vitalija Vonžutaitė nuteista trejiems metams. Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui Vytautui Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą. Nuosprendis nėra įsiteisėjęs, bylą apeliacine tvarka nagrinėja Lietuvos apeliacinis teismas. Bylos nagrinėjimas kol kas sustabdytas dėl V. Uspaskicho neliečiamybės, kurią jis gavo išrinktas į Europos Parlamentą.

49 metų teisėja 1990 metais Vilniaus universitete įgijo teisininko kvalifikaciją, 1994–1996 metais dirbo Teisingumo ministerijoje vyr. specialiste, 1996–2004 metais dirbo teisėja tuometiniame Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme, o 2004–2006 metais – Vilniaus apygardos administraciniame teisme. 2002–2004 m. teisėja skaitė paskaitas studentams Lietuvos teisės universitete. Vilniaus apygardos teisme D. Pranytė-Zalieckienė dirba nuo 2006-ųjų.

Pastaruoju metu D. Pranytė-Zalieckienė yra pranešėja trijų teisėjų kolegijoje, kuri nagrinėja buvusių Vilniaus OMON vadų Boleslovo Makutynovičiaus ir Vladimiro Razvodovo bylą dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui. Šios bylos nagrinėjimas yra įpusėjęs – apklausta nemaža dalis liudytojų ir nukentėjusiųjų. Pagal įstatymus, pasikeitus bent vienam kolegijos teisėjui byla nagrinėjama iš naujo.

Vilniaus apygardos teismo pirmininko patarėja Elina Kolyško BNS sakė, kad teisėjo išėjimas dirbti į kitą teismą yra derinimas su jo nebaigtų bylų nagrinėjimu.

„Gali būti data nukeliama. Netgi Teisėjų taryba yra įpareigojusi teismų pirmininkus suderinti to teisėjų išėjimo datas, kad būtų užbaigtos visos to teisėjo bylos“, – BNS sakė E. Kolyško.

Paaukštinimas laukia ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėjos Laimos Garnelienės – ją ketinama skirti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja. 60-metė L. Garnelienė yra Teisėjų tarybos narė, 1999–2012 metais ėjo Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkės pareigas.

Dėl patarimo prezidentei šių ir dar dviejų teisėjų karjeros klausimais bus sprendžiama penktadienį vyksiančiame neeiliniame Teisėjų tarybos posėdyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.