Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.19 16:18

Už pakeistą upės vagą vyras sumokės per 300 tūkst. litų

BNS 2014.06.19 16:18

Siesarties vagą pakeitusiam ukmergiškiui teks sumokėti daugiau kaip 300 tūkst. litų baudos, pranešė prokuratūra.

Siesarties vagą pakeitusiam ukmergiškiui teks sumokėti daugiau kaip 300 tūkst. litų baudos, pranešė prokuratūra.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija galutine ir neskundžiama nutartimi patvirtino pirmos instancijos teismo nuosprendį, kuriuo Ukmergės gyventojas Algirdas Augūnas už sugadintą ir pakeistą Siesarties upės vagą bei padarytą didelę žalą gamtai nuteistas 75 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) arba 9750 litų dydžio bauda.

Jis taip pat turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – beveik 290 tūkst. litų ir sumokėti civilinio ieškovo patirtas proceso išlaidas – daugiau kaip 7600 litų.

Praėjusių metų pavasarį Ukmergės rajono apylinkės teismas pripažino, kad A. Augūnas 2009 metų vasarą Siesarties kraštovaizdžio draustinyje esančiame savo žemės sklype, vykdė neleistinus žemės darbus: davė nurodymą kitam asmeniui vikšriniu ekskavatoriumi išvalyti ir gilinti Siesarties upės senvagę, tvarkyti jos krantus. Tuomet sklype buvusiais akmenimis buvo patvenkta upė, nukreipiant dalį jos vandens tekėti į senvagę, esančią nuteistojo sklypo teritorijoje.

Specialistai nustatė, kad iš upės senvagės iškasta ne mažiau kaip 1000 kubinių metrų grunto, kuris pervežtas į kitą sklypo vietą. Vėliau išlygintame žemės sklype, Siesarties upės senvagės šlaituose ir krantuose ukmergiškis užsėjo kviečius.

„Šiais savo veiksmais nuteistasis sugadino natūralias Siesarties upės rėvas, pakeitė upės vandens lygį, dėl grunto supylimo ant natūraliai nusistovėjusios upinės terasos suniokojo beveik 1 hektarą natūralaus kraštovaizdžio, pastatęs užtvanką užteršė upės vagą ir sugadino senvagę, taip pažeisdamas Saugomų teritorijų įstatymą ir kitus teisės aktus“, – nustatė pareigūnai.

Gamtos tyrimų centro išvados patvirtino, kad tokio pobūdžio darbai padarė poveikį ir vandens augalams, pabloginant jų būklę, dugno gyvūnijai ir žuvims. Paveiktame upės ruože saugomų organizmų gausumas sumažėjo beveik dvigubai, o aplinkos sąlygos tapo netinkamos lašišai ir šlakiui, todėl šių žuvų populiacijoms padaryta reikšminga žala.

Ukmergiškis ikiteisminio tyrimo metu, vėliau ir teisminio nagrinėjimo metu tvirtino, kad jo tikslas buvo tvarkyti jam nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo teritoriją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi