Lietuvoje

2012.09.13 18:15

Generalinis prokuroras raginamas teikti interesus supainiojusio D. Raulušaičio atstatydinimą

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis ir komisijos narė Aurelija Stancikienė generalinį prokurorą ragina teikti Prezidentei pavaduotojo Dariaus Raulušaičio atstatydinimą. 

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis ir komisijos narė Aurelija Stancikienė generalinį prokurorą ragina teikti Prezidentei pavaduotojo Dariaus Raulušaičio atstatydinimą.

D. Raulušaitis teigia skųsiąs etikos sargų sprendimą, kuriuo jis pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, kai nenusišalino nuo „Snoro“ bankroto tyrimo ir nedeklaravo žmonos giminystės ryšių su vienu iš „Lietuvos ryto“ vadovų, kurio akcininkas buvo ir „Snoras“.

Generalinis prokuroras išvadų nekomentuoja, esą jų dar nėra gavęs, praneša LRT Televizijos naujienų laida „Šiandien“.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tyrimą dėl generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio pradėjo Seimo antikorupcijos komisijos prašymu. Komisija domėjosi, ar D. Raulušaitis nepažeidė viešųjų ir privačių interesų konflikto, nenusišalinęs nuo „Snoro“ bylos tyrimo, nors žinojo, kad žmonos dėdė dirba dienraščio „Lietuvos rytas“, kurio akcininkas buvo ir „Snoras“, vienu iš vadovų.

„Komisija nusprendė, kad D. Raulušaitis, laiku neinformavęs apie kilusį interesų konfliktą ir atitinkamai nepapildęs savo privačių interesų deklaracijos, nevykdė viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje įstaigoje įstatymų nuostatų“, – teigė VTEK patarėja Evelina Matulaitienė.

Pasak etikos sergėtojų, už tokius įstatymo pažeidimus vienerius metus asmuo negali būti skatinamas, skiriamas į aukštesnes pareigas, o jeigu būtų atleistas, trejus metus negalėtų įsidarbinti valstybinėje tarnyboje.

Pats D. Raulušaitis tikina, kad pernai lapkričio 15-ąją, kilus skandalui dėl galimai neteisėtos informacijos atskleidimo dienraščiui „Lietuvos rytas“, jis žodžiu pranešęs generaliniam prokurorui Dariui Valiui apie sutuoktinės giminaičius ir prašęs nepavesti užduočių, susijusių su tyrimais dėl „Snoro“.

Pats prokuroro pavaduotojas nesutinka su komisijos sprendimu ir ketina jį skųsti.

„Komisijos išvados man iš tiesų kelia didelių abejonių. Atvirai tariant, nelabai suprantu, kokiais teisiniais argumentais prie jų buvo prieita. Tai dėl šitos priežastis esu beveik įsitikinęs, kad šį sprendimą man teks skųsti teismui“, – teigė D. Raulušaitis.

D. Raulušaičio teigimu, jis nematąs interesų konflikto, nes esą galiojantys įstatymai nenumato pareigos deklaruoti tolimus giminaičius, šiuo atveju – žmonos tėvo brolį. Įstatymas reikalauja deklaruoti tik žmonos tėvus.

Generalinis prokuroras kol kas situacijos nekomentuoja, nes dar esą negavo pranešimo raštu, o Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad D. Raulušaitis gali toliau eiti pareigas.