Lietuvoje

2014.06.19 16:47

Aiškinsis, ar brandos egzaminų užduotys tikrai buvo netinkamos

Audra Avižiūtė, Ugnė Galadauskaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2014.06.19 16:47

Pasibaigus kai kurių abiturientų pasipiktinimo sulaukusiai brandos egzaminų sesijai, švietimo ir mokslo ministerija sako aiškinsis, ar užduotys buvo tinkamos, o skundai dėl jų – pagrįsti.

Pasibaigus kai kurių abiturientų pasipiktinimo sulaukusiai brandos egzaminų sesijai, švietimo ir mokslo ministerija sako aiškinsis, ar užduotys buvo tinkamos, o skundai dėl jų – pagrįsti.

Trečiadienį buvo paskelbti anglų kalbos egzamino įvertinimai. Šiemet gavusių 100 procentų – du kartus mažiau nei pernai, tačiau šiemet egzamino neišlaikiusiųjų buvo beveik procentu mažiau. Anglų kalbos egzaminas moksleivius suerzino: vienus piktino neįprasta struktūra, kitus – klausymo užduočių prastas garso įrašas.

Abiturientų skundų dėl užduočių, pasak švietimo ir mokslo ministerijos, pasitaiko kasmet, tačiau šįmet užduočių kokybe dvejoja ir kai kurie anglų kalbos mokytojai.

„Kadangi užduočiai perskaityti laikas yra labai sutrumpintas ir vaikui sunku atlikti gerai užduotį, įrašyti atsakymus, kai nesupranti užduoties, ką reikia atlikti. [...] Dar yra šiek tiek pamąstymui ir apie pačios  rašinio temos formuluotes. Reikėtų pagalvoti ne tik apie miestų gimnazijų mokinius, bet ir apie paprastų vidurinių mokinius, kuriems galbūt sunkiau suvokiamos kai kurios temos“, – kalbėjo anglų k. mokytoja Ieva Ivanauskaitė.

Nacionalinio egzaminų centro vadovė pabrėžia, kad šįmet egzaminas sudarytas remiantis ne tik mokymo programomis, bet ir kriterinio vertinimo aprašu. Jame esą reikalavimai šiek tiek aukštesni, tačiau, pasak direktorės, pastaba, neva dvyliktokui užduotys per sunkios – nepagrįsta.

„Šiaip jau tai yra tik mokytojų nuomonė. Vertinimo komisijos pirmininkė, kuri su užduoties rengimu niekuo nesusisieta, tačiau išmananti kalbos nustatymo lygius, tvirtai vertinimo komitetui pagrindė, kad jokių klausimų C1 ar C2 lygiu nebuvo“, – kalbėjo Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė.

Vis dėl to, nacionalinis egzaminų centras į skundus reaguos ir aiškinsis, ar klausymo kokybė buvo netinkama ir galėjo padaryti įtakos rezultatams. Specialistai pažymi, kad tekstą jau šeštus metus įgarsina tas pats žmogus, o įrašą daro ta pati studija, todėl kokybė esą nepasikeitė.

Skundų būta ir dėl kitų egzaminų – ypač matematikos, todėl švietimo ir mokslo ministras teigia, kad jie bus tiriami.

„Pažiūrėsim dar, aš taip irgi neskubu pasakyti. Bet šiaip tokių karštų priekaištų [Nacionaliniam egzaminų centrui] nėra“, – teigė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Rezultatais nepatenkinti abiturientai apeliacijas gali pateikti per tris darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo dienos.