Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.19 07:33

Generolas: didžiausių NATO pratybų Lietuvoje tikslai buvo pasiekti

BNS 2014.06.19 07:33

Didžiausių tarptautinių pratybų Lietuvoje nuo įstojimo į NATO tikslai buvo pasiekti, Rukloje pasibaigus pratybų „Kardo kirtis 2014“ daliai Lietuvoje sakė Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Didžiausių tarptautinių pratybų Lietuvoje nuo įstojimo į NATO tikslai buvo pasiekti, Rukloje pasibaigus pratybų „Kardo kirtis 2014“ daliai Lietuvoje sakė Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

„Lauko taktinių pratybų fazė pratybose „Kardo kirtis 2014“ Lietuvoje baigėsi ir turiu pasakyti, kad jų tikslai buvo pasiekti“, – pranešime spaudai teigė generolas.

Generolas padėkojo kariams už profesionalumą ir ragino „nesustoti rengimosi ginti mūsų tėvynę Lietuvą“.

Šių metų pratybose „Kardo kirtis 2014“ birželio 9–20 dienomis vienu metu Baltijos šalyse vyksta brigados lygmens štabų mokymai ir lauko taktikos pratybos Latvijoje. Lietuvoje vykusios lauko taktikos pratybos vyko birželio 10–18 dienomis.

„Kardo kirtis 2014“ Lietuvai – didžiausios tarptautinės pratybos nuo įstojimo į NATO, kurių metu treniruojama NATO jungtinių karinių vienetų sąveika, veiksmų suderinamumas bei pasirengimas vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.

Šiųmetinėse pratybose dalyvavo rekordinis karių skaičius – daugiau nei 4,5 tūkst. karių iš dešimties NATO ir partnerių šalių – Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniravosi Estijoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje.

Pratybose Lietuvoje kartu treniravosi apie 2,3 tūkst. karių iš septynių NATO ir partnerių šalių – Lietuvos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos ir Suomijos. Lietuvos kariuomenė šiems sąjungininkams suteikė visą reikalingą priimančiosios šalies paramą.

Baltijos šalyse pratybų mastas išplėstas reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi