Lietuvoje

2012.09.13 18:44

Dalis Laisvės alėjos Kaune vėl tampa nerūkymo zona

ELTA2012.09.13 18:44

Kauno miesto taryba ketvirtadienį pritarė vieno iš vicemerų pasiūlymui išplėsti nerūkymo zonų skaičių Kaune. 

Kauno miesto taryba ketvirtadienį pritarė vieno iš vicemerų pasiūlymui išplėsti nerūkymo zonų skaičių Kaune. Saugant kauniečių sveikatą, rūkyti bus draudžiama dar keturiose Kauno centrinės dalies teritorijose.

Nuo ateinančių metų sausio 1-osios nebebus galima rūkyti Laisvės alėjoje esančiame Miesto sode, prie Kauno Muzikinio teatro ir Savivaldybės pastato prieigose (iš Laisvės alėjos pusės) bei Vienybės aikštėje. Šios teritorijos bus paženklintos specialiais informaciniais ženklais.

Daugiau nei prieš dešimt metų Kauno miesto politikai nusprendė, kad visoje reprezentacinėje Laisvės alėjoje turi būti draudžiama rūkyti. Tačiau tokį draudimą netrukus, vos tik tapęs Kauno miesto meru, panaikino (su tarybos pritarimu) Vytautas Šustauskas.

Prieš porą metų, savivaldybės tarybos sprendimu, buvo uždrausta rūkyti dviejose reprezentacinėse Kauno vietose – Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Prezidentūros sodeliuose. Dabar tokių vietų bus jau šešios.

Miesto tarybos sprendimo iniciatorius pageidavo matyti daugiau ribojančių rūkymą vietų mieste: jomis siūlyta paversti parkus, paplūdimius ar kapines.

Kai kurie tarybos nariai buvo įsitikinę, kad iš viso bus sunku kontroliuoti, ar draudimų paisoma. Kitiems užkliuvo sprendimo projekte įrašytas draudimas rūkyti dvejose kapinėse, kurios vadinamos prestižinėmis, o kitose rūkyti esą būtų galima. Dar kiti politikai stebėjosi, kodėl kalbant apie draudimus rūkyti paplūdimiuose, išskyrus specialiai tam skirtas vietas, nepasirūpinta prieš tai įrengti nors vieną tokią vietą.

„Paklauskim pirmiausia visuomenės, ar ji nori griežtesnio rūkymo ribojimo Kauno mieste“, – siūlė gyventojų apklausą surengti konservatorius Marius Panceris.

„Kaip prieš kiekvienus rinkimus, taip ir dabar nukreipiamas miesto tarybos dėmesys į neesminius reikalus. Gal taip yra dėl idėjų stygiaus? O gal tiesiog norima nukreipti dėmesį nuo visam Kaunui ypač svarbių šildymo, gatvių remonto ir kitų problemų?“ – retoriškai klausė, bet atsakymų neišgirdo Liberalų sąjūdžio atstovas Rimantas Mikaitis.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad rūkymas vietose, kuriose pagal savivaldybių tarybų sprendimus draudžiama tai daryti, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties litų. Bausti pažeidėjus gali policijos pareigūnai ir savivaldybės sanitarijos inspekcija.