Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.19 10:21

Sprendžiamas N. Venckienės likimas Seime

Seime rengiamas daugiau kaip metus plenarinių posėdžių nelankančios Neringos Venckienės apkaltos procesas.

Seime rengiamas daugiau kaip metus plenarinių posėdžių nelankančios Neringos Venckienės apkaltos procesas.

Konstitucinis Teismas yra paskelbęs, kad be pateisinamos priežasties praleidusi Seimo plenarinius bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžius N. Venckienė šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą priesaiką. Tai būtų pirmas kartas, kai Seimas rengia apkaltą, nedalyvaujant iš pareigų šalinamam asmeniui, tačiau tą leidžia Seimo statutas.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė žadėjo panaudoti visas priemones, kad informacija apie apkaltą pasiektų Seimo narę. N. Venckienė Seimo nario mandato netektų, jeigu slaptu balsavimu už tai pasisakytų ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

Iš Lietuvos N. Venckienė išvyko praėjusių metų balandį, kai paprašius prokurorams parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Dėl teisinės pagalbos Lietuvos teisėsauga kreipėsi į Jungtines Amerikos Valstijas, kur, kaip spėjama, dabar gyvena parlamentarė. Iki šiol iš Seimo apkaltos būdu pašalintas praėjusios kadencijos parlamentaras Linas Karalius.

LRT radijas nuo 10 valandos pradės tiesioginę transliaciją iš Seimo, kur bus svarstoma parlamentarės N. Venckienės apkalta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi