Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.18 20:14

Ūkio ministerijos komanda Prezidentūrai neužkliuvo

ELTA 2014.06.18 20:14

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neturi priekaištų ar pastabų ūkio ministro Evaldo Gusto komandai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neturi priekaištų ar pastabų ūkio ministro Evaldo Gusto komandai.

Tai po trečiadienį vykusio Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir ūkio ministro Evaldo Gusto susitikimo patvirtino pats ministras.

„Dėl komandos man jokių priekaištų nebuvo išsakyta“, – po maždaug dvidešimties minučių pokalbio su šalies vadove teigė E. Gustas.

Politikų susitikime aptarti šalies ūkio plėtros, konkurencingumo stiprinimo, verslumo skatinimo, Lietuvos verslo aplinką gerinimo klausimai. Kaip po susitikimo sakė Prezidentės vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas, ūkio ministras taip pat įpareigotas paskatinti efektyvesnį valstybės valdomų įmonių valdymą.

„Prezidentė pastebėjo, kad mūsų ekonomikos augimas yra vienas sparčiausių Europos Sąjungoje (ES), tapsime euro zonos nariais. Mūsų ūkis šia aplinkybe turi pasinaudoti, kad didėtų investicijų srautas, atsirastų daugiau ir geresnių darbo vietų“, – D. Grybauskaitės poziciją perdavė N. Udrėnas.

Prezidentūros nuomone, norėdama pasinaudoti minėtomis galimybėmis, Lietuva privalo užtikrinti inovacijas pramonėje ir kokybiškai panaudoti investicijas.

„Kol kas mūsų našumas atsilieka, (...) todėl darbo yra daug, ypač skatinant bendradarbiavimą tarp verslo ir mokslo, gerinant ūkiui reikalingų specialistų parengimą, perspektyvų inovacijų kūrimą ir jų taikymą“, – sakė N. Udrėnas.

Pasak Prezidentės patarėjo, pokalbio metu paliesta ir verslo sąlygų tema.

„Mūsų indeksai pagerėjo, ypač „Doing Buisiness“ (jis pakilo per dešimt laiptelių iki 17 vietos pasaulyje) – tą vietą būtina išlaikyti ar net ją pagerinti, kad verslo sąlygos būtų palankios, galėtų kurtis įmonės, kurtis naujos darbo vietos. Tam reikia mažinti biurokratiją, skaidriai paskirstyti ES paramą ir jos neskaidyti subsidijoms, bet naudoti įvairias finansinės inžinerijos priemones, kad tos lėšos „suktųsi“ ir pasiektų kuo daugiau įmonių. Paramą turi gauti perspektyvūs, konkurencingi projektai, ypač smulkiajame ir vidutiniame versle“, – tikslus kėlė Prezidentūra.

D. Grybauskaitės nuomone, valstybės valdomos įmonės gali būti valdomos geriau – tai padaryti, anot jos, padėtų nepriklausomi ir kompetentingi valdybų nariai.Tuo metu Ūkio ministras išskyrė ir specialiųjų įpareigojimų atskyrimo klausimą – jo teigimu, Lietuva privalo užtikrinti aiškumą, kokie yra specialūs įpareigojimai valstybės valdomose įmonėse ir kokiu būdu jie yra finansuojami.

„Be abejonės, ši reforma yra labai svarbi ir Europos semestro kontekste, nes mes gausime rekomendacijas iš Europos Komisijos tęsti reformas šioje srityje. Taip pat, matyt, tai bus svarbu stojant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO), nes viena numatytų peržiūrų yra būtent valstybės valdomų įmonių valdymo srityje“, – sakė ūkio ministras.

Prezidentė taip pat įpareigojo E. Gustą stiprinti bendradarbiavimą su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) ir tinkamai pasiruošti Lietuvos įstojimui į šią bendriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi