Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Skelbiami anglų kalbos egzamino rezultatai

Trečiadienio rytą paskelbti daug aistrų sukėlusio valstybinio anglų kalbos brandos egzamino rezultatai.

Trečiadienio rytą paskelbti daug aistrų sukėlusio valstybinio anglų kalbos brandos egzamino rezultatai.

Šįmet egzaminą išlaikė 99,2 procentai abiturientų. 100 balų įvertinimą gavo 2,15 procento mokinių, DELFI pranešė Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

Palyginimui praėjusiais metais egzaminą išlaikė 98,7 proc., šimtukus gavo 5,49 proc. laikiusiųjų. Taigi šįmet egzaminą išlaikė didesnis procentas kandidatų, tačiau šimtukų buvo daugiau nei dvigubai mažiau.

NEC direktorė Saulė Vingelienė atkreipia dėmesį, kad egzamino vertinimas yra kriterinis. Tai reiškia, kad mokinių rezultatai tarpusavyje nėra lyginami ir jie gauna įvertinimus balais pagal iš anksto apibrėžtus kriterinio vertinimo lygius. Praėjusių metų egzaminų rezultatų analizė patvirtino, kad kriterinis vertinimas leidžia objektyviau įvertinti mokinių pasiekimus.

Pasak S. Vingelienės, po mokinių darbų vertinimo atlikta egzamino užduoties statistinė analizė. Iš jos matyti, kad, kaip ir numatyta, klausymo ir skaitymo užduotyse buvo įvairaus sudėtingumo klausimų, atitinkančių B1 ir B2 kalbos mokėjimo lygius.

NEC vadovė ginasi, kad daug kritikos sulaukusi klausymo užduotis nebuvo per sunki. „Remiantis statistika galima teigti, kad klausymo dalies klausimų sunkumą lėmė ne įraše skambantis balsas, jo tembras ar tartis, o klausimo formatas ir tai, kurio kalbos lygio mokėjimą tikrino klausimas – mokiniams buvo lengvesni B1 lygio ir tie klausimai, kur reikėjo pasirinkti teisingą atsakymą iš kelių pateiktų. B2 lygio ir tie klausimai, kur reikėjo įrašyti savo atsakymą, mokiniams buvo sudėtingesni“, – aiškina NEC vadovė.

Jos tvirtinimu, šių metų egzamine mokinių surinktų užduoties taškų vidurkis siekia 55,6. Praėjusių metų egzamine šis vidurkis buvo 60,89 taško. Taigi, sako S. Vingelienė, šių metų valstybinio brandos egzamino užduotis savo sudėtingumu nedaug skiriasi nuo praėjusių metų užduoties.

DELFI primena, kad anglų kalbos egzaminą abiturientai laikė gegužės 24-tą dieną. Jame mokiniai turėjo atlikti klausymo, skaitymo ir rašymo užduotis. Egzaminą laikė daugiau kaip 17 tūkstančių mokinių.