Lietuvoje

2014.06.17 16:23

J. Bernatonis sprendimą dėl savo pavaduotojo S. Stripeikos priims po liepos 12-osios

ELTA2014.06.17 16:23

Antradienį su prezidente Dalia Grybauskaite susitikęs teisingumo ministras Juozas Bernatonis aptarė ir savo pavaduotojo, anot žiniasklaidos, į šalies vadovės vadinamąjį „juodąjį sąrašą“ įtraukto pavaduotojo Sauliaus Stripeikos klausimą.

Antradienį su prezidente Dalia Grybauskaite susitikęs teisingumo ministras Juozas Bernatonis aptarė ir savo pavaduotojo, anot žiniasklaidos, į šalies vadovės vadinamąjį „juodąjį sąrašą“ įtraukto pavaduotojo Sauliaus Stripeikos klausimą.

„Taip, kalbėjomės ir ta tema, ir sprendimai bus priimti po liepos 12 dienos“, – žurnalistams po susitikimo sakė J. Bernatonis.

Klausiamas, ar sulaukė kontržvalgybos institucijų priekaištų dėl S. Stripeikos darbo, J. Bernatonis informavo, jog yra kreipęsis į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovą, bet kol kas atsakymo negavęs. Tačiau J. Bernatonis nebuvo linkęs atsakyti, ar tuo atveju, jeigu atsakyme bus kažkokių abejonių, pasiryš atleisti savo pavaduotoją.

„Aš nesvarstau, „jeigu bus, jeigu nebus“. Kai bus, tada ir spręsime“, – teigė teisingumo ministras.

Į platesnes diskusijas politikas nesileido.

„Pasakiau pakankamai daug jums šiuo klausimu ir nenorėčiau daugiau komentuoti, kol neturiu gavęs atsakymų“, – sakė J. Bernatonis.

J. Bernatonis pranešė, kad pats S. Stripeika taip pat kreipėsi į STT vadovą, prašydamas pateikti tą informaciją, kuo pagrįsti žiniasklaidos pasisakymai jo atžvilgiu.

„Suprantate, jeigu žmogus yra kažkuo įtariamas, jisai kviečiamas, apklausiamas ir pan. Bet nenorėčiau komentuoti, nes tai su šiuo konkrečiu atveju nėra susiję, neturiu daugiau informacijos, ką jums pasakyti. Manau, kad paminėjau žymiai svarbesnių ir įdomesnių Lietuvai klausimų, negu jūs dabar mane kamantinėjate“, – į žurnalistų klausimą, ar normalu ir nekenkia tyrimui tai, kad patys viceministrai kreipiasi į STT, prašydami išsklaidyti abejones dėl jų.

Prezidentei D. Grybauskaitei jos prašymu STT pateiktame sąraše – devyni viceministrai iš penkių ministerijų. Šiame sąraše minsimas žemės ūkio viceministras „darbietis“ Rytis Šatkauskas pirmadienį atsistatydino iš einamų pareigų.

Anksčiau S. Stripeika vadovavo Valstybės sienos apsaugos tarnybai. Teisingumo ministro komandoje jis kuruoja bausmių ir probacijos vykdymo bei ministerijos valdymo sričiai priskirtų valstybės registrų veiklos sritis.

J. Bernatonis – devintasis ministras, apsilankęs Prezidentūroje. Socialdemokratų partijos vicepirmininkas pas šalies vadovę užtruko kol kas ilgiausiai – jo susitikimas su prezidente truko per valandą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.