Lietuvoje

2014.06.17 16:22

Seimas panaikino „darbiečio“ K. Daukšio neliečiamybę

BNS2014.06.17 16:22

Seimas antradienį panaikino greitį smarkiai viršijusio „darbiečio“ Kęstučio Daukšio teisinę neliečiamybę.

Seimas antradienį panaikino greitį smarkiai viršijusio „darbiečio“ Kęstučio Daukšio teisinę neliečiamybę.

Sprendimas priimtas minimaliu balsų skaičiumi – už rezoliuciją dėl sutikimo suvaržyti K. Daukšio laisvę balsavo 71 Seimo narys. Trys parlamentarai susilaikė.

Už imuniteto panaikinimą buvo visų parlamentinių frakcijų parlamentarai, dalyvavę balsavime, išskyrus du susilaikiusius „darbiečius“ ir vieną „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovą.

Panaikinti K. Daukšio neliečiamybę prašė ir pats į kolegas kreipęsis parlamentaras.

„Atsiprašau, kad gaišinu jūsų brangų laiką tokiu įvykiu, esu kaltas, tikiuosi, kad bus priimtas teisingas sprendimas ir atsakysiu kaip visi dori Lietuvos piliečiai už savo padarytą pražangą“, – pradėjus svarstyti jo neliečiamybės klausimą sakė K. Dakšys.

Rytiniame posėdyje rezoliucijos projektą svarstyti pradėjęs parlamentas sprendimo iškart nepriėmė, nes klausimui registravosi 65 Seimo nariai. Norint priimti sprendimą dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo reikia na mažiau kaip 71 balso „už“.

K. Daukšio neliečiamybės klausimas buvo įrašytas į praėjusio ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę, bet liko nesvarstytas, nes Seimo narys buvo išvykęs į komandiruotę užsienyje.

Leisti suvaržyti Seimo nario laisvę siūlo Seimo laikinoji komisija, įregistravusi atitinkamą rezoliucijos projektą. Jam priimti reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Darius Raulušaitis kreipėsi į Seimą prašydamas leisti suvaržyti Seimo nario K. Daukščio laisvę administracinių teisės pažeidimų byloje.

Byloje surinkta duomenų, kad parlamentaras gegužės 16-ąją apie 11 val. 25 min. Trakų rajono savivaldybėje važiavo 168 kilometrų per valandą greičiu ir viršijo leistiną greitį. Toks pažeidimas gali užtraukti baudą arba administracinį areštą, tad norint tęsti administracinį procesą reikalingas išankstinis sutikimas suvaržyti Seimo nario laisvę.

Konstitucija ir Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė, tad be tokio išankstinio Seimo leidimo nagrinėti K. Daukšio pažeidimo bylos negalima.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.