Lietuvoje

2012.09.12 16:42

Ambasadorė tarnybiniu transportu pasirinko dviratį

Ugnė Galadauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba2012.09.12 16:42

Nors lietuviams dviratis – dažniau laisvalaikio, o ne transporto priemonė, Švedijos ambasados darbuotojai kviečia sekti jų pavyzdžiu ir naudotis dviračiais net kaip tarnybiniu transportu. 

Nors lietuviams dviratis – dažniau laisvalaikio, o ne transporto priemonė, Švedijos ambasados darbuotojai kviečia sekti jų pavyzdžiu ir naudotis dviračiais net kaip tarnybiniu transportu.

Pasižymėję juos vėliavomis ir diplomatiniais numeriais ambasados atstovai sako, kad dviračio nepaliks nuošaly ir žiemą, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.

Minti dviratį įpratusi Švedijos ambasadorė sako, kad ji ir dauguma darbuotojų į ambasadą, esančią pačiame sostinės centre, atvyksta būtent šia transporto priemone. Pasak jos, tai ne tik sveika, bet senamiesty – ir greičiau. O svarbiausias argumentas – skatinti lietuvius dažniau minti dviratį ir taip mažinti taršą sostinėje. Esą anksčiau šalies plėtrą rodė automobilių gausėjimas miestuose, o šiandien vis daugiau žmonių vietoj automobilių renkasi draugiškesnę miestui ir sveikatai priemonę.

„Visi ambasados darbuotojai mieliau važinėja dviračiais nei taksi ar automobiliu. Mes jau vasarą daug kur keliavome dviračiais. Norėjosi, kad jie taptų tarnybinėmis ambasados transporto priemonėmis. Prisegėme vėliavas, diplomatinius numerius. Kol kas turime tik du, bet, manau, įsigysime ir daugiau“, – teigė Švedijos ambasadorė Vilniuje Cecilia Ruthstroem-Ruin.

Ambasadorė tikina, kad daugumai institucijų, ypač esančių miesto centre, dviratis būtų puiki alternatyva. Blogas oras ar oficiali apranga, pasak jos, minti netrukdo.

„Suknelės ir kulniukai dažniausiai nėra pati patogiausia apranga minti dviračiu, tačiau jei dviratis tinkamas, sijonas neįsipina ir bateliai neįstringa. Iš patirties galiu pasakyti – jokių problemų“, – tvirtino C. Ruthstroem-Ruin.

Dažnam vilniečiui pasigendant daugiau dviračių takų mieste, ambasadorė jais nesiskundžia, nors pripažįsta visų maršrutų dar neišbandžiusi. Trečiadienį kelionei iki savivaldybės, kur miesto meras Artūras Zuokas surengė viešus pietus, ambasadorė pirmą kartą išbandė savo naująjį dviratį. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt