Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:10

Valdančios partijos – už tiesioginius merų rinkimus

BNS 2015.02.14 17:10

Pirmadienį posėdžiavusi valdančiųjų partijų Politinė taryba pasisakė palaikanti tiesioginius merų rinkimus, sprendimai dėl to gali būti priimti dar šioje Seimo pavasario sesijoje.

Pirmadienį posėdžiavusi valdančiųjų partijų Politinė taryba pasisakė palaikanti tiesioginius merų rinkimus, sprendimai dėl to gali būti priimti dar šioje Seimo pavasario sesijoje.

„Šiandien Politinė taryba vieningai pritarė, kad merų rinkimai vyks tiesiogiai“, – žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Anot „darbiečio“ Vytauto Gapšio, tikimasi galimybę merus rinkti tiesiogiai Seime patvirtinti dar šioje sesijoje.

„Dar yra likę klausimai techniniai dėl visų procedūrinių dalykų, kaip tai turėtų atrodyti, komitetuose Seime, ir aš manau, kad artimiausiu laikotarpiu mes galėsime su šiuo klausimu judėti ir jį pabaigti“, – teigė jis.

Anot V. Gapšio, iki kitąmet vyksiančių savivaldybių rinkimų nebus labiau nei šiuo metu leidžia Konstitucija išplėstos mero galios.

„Dėl (mero) galių mes padarome tiek, kiek mums leidžia įstatymas padaryti nekeičiant Konstitucijos (...), bet mes esame dar pačioje pradžioje apsitarę, ir Darbo partija išlaiko tą poziciją, kad ateityje keičiant Konstituciją – jau ne šiems rinkimams, bet ateinantiems rinkimams – mes turėtume svarstyti apie daugiau galių suteikimą“, – sakė Darbo partijos atstovas.

Seime svarstomos pataisos įteisintų tiesioginius merų rinkimus nekeičiant Konstitucijos. Vietos savivaldos ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pakeitimai leistų merus rinkti tiesiogiai vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Iki šiol tiesioginius merų rinkimus Seime mėginta įteisinti keičiant Konstitucijos 119 straipsnį, tačiau niekada nepavykdavo surinkti tam reikiamo balsų skaičiaus. Daugiausia nesutarimų tarp politikų dėl tiesioginių merų rinkimų kilo išsiskyrus požiūriams į tiesiogiai renkamo mero vaidmenį savivaldybės valdymo struktūroje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi