Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 21:38

Eurokomisaro postas: V. P. Andriukaičio nesvarstė, „darbiečiai“ nepraranda vilties

BNS 2015.02.12 21:38

Pirmadienį posėdžiavusi valdančiosios koalicijos politinė taryba nesvarstė socialdemokrato sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio kandidatūros į Europos Komisijos narius.

Pirmadienį posėdžiavusi valdančiosios koalicijos politinė taryba nesvarstė socialdemokrato sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio kandidatūros į Europos Komisijos narius.

„Nebuvo kalbėta“, – žurnalistams po koalicijos partnerių susitikimo pirmadienį sakė „darbietis“ Vytautas Gapšys.

Anot jo, darbiečiai vis dar turi vilčių, kad eurokomisarą galėtų deleguoti jų partija.

„Aš negalėčiau pasakyti, kad klausimas jau visiškai išspręstas. Kai bus paskirtas Komisijos prezidentas, gali jis pasisakyti. Esu girdėjęs, kad būdavo tokių atvejų, jog iš vienų valstybių labiau norėtų išlaikyti reikiamą moterų ar tam tikros srities specialistų santykį, juo labiau, kad visa procedūra dar bus ir Europos Parlamente“, – sakė V. Gapšys.

Jis teigė, kad „darbiečiai“ galimus savo kandidatus derina Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) vadovybe.

„Mes žiūrime iš europinės pozicijos, man teko penktadienį dalyvauti ALDE tarybos posėdyje ir neformaliai pasikalbėti po tarybos posėdžio su ALDE vadovais. Šiuo metu visi koncentruojasi į Komisijos prezidento paskyrimą ir mažiau kol kas į atskirų eurokomisarų, todėl kad ir pats EK prezidentas šitame procese aktyviai dalyvauja“, – aiškino V. Gapšys.

Socialdemokratų pasiūlyto V. P. Andriukaičio kandidatūrai pritaria prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pagal Vyriausybės įstatymą, kandidatą į EK narius oficialiai siūlo Vyriausybė, gavusi prezidento pritarimą ir pasikonsultavusi su Seimu.

Šiuo metu Lietuvai EK atstovauja 2009-ųjų metų liepą paskirtas Algirdas Šemeta, jis yra atsakingas už mokesčius, muitų politiką, auditą bei kovą su sukčiavimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi