Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.16 16:52

Atsistatydino žemės ūkio viceministras „darbietis“ R. Šatkauskas

BNS 2014.06.16 16:52

Žemės ūkio viceministras „darbietis“ Rytis Šatkauskas pirmadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Žemės ūkio viceministras „darbietis“ Rytis Šatkauskas pirmadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Be to, R. Šatkauskas kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydamas suteikti jam visą informaciją, kuria remiantis viešoje erdvėje skleidžiamos abejonės dėl jo darbo skaidrumo.

„Vertindamas šią situaciją kaip nuolatinį politinių spekuliacijų objektą ir trukdį mano tiesioginiam darbui, nusprendžiau pasitraukti. Ir nors neabejoju, kad iš teisėsaugos organų gausiu sau palankius atsakymus, nenoriu, kad vieno asmens problema trikdytų ministerijos darbą“, – rašoma R. Šatkausko pareiškime.

R. Šatkauskas BNS tvirtino nei kaip įtariamasis, nei kaip liudytojas, nei kaip specialusis liudytojas nebuvo apklaustas jokiose bylose. Su teisėsaugos pareigūnais jis teigė bendravęs tik savo iniciatyva, kai pernai spalį televizija TV3 pranešė apie neva jo per tarpininkus reikalautą 500 tūkst. litų kyšį.

Pernai gruodį šio viceministro darbo kabinete buvo rasta klausimosi įranga.

„Darbietis“ sakė nežinąs, kodėl jo pavardė galėjo atsidurti vadinamajame juodajame sąraše.

„Aš to sąrašo nemačiau, man sunku spėlioti“, – BNS teigė jis.

Viceministro atsistatydinimo pareiškimas dar nepatenkintas. Žemės ūkio ministras „darbietis“ Vigilijus Jukna yra išvykęs į komandiruotę užsienyje, grįš trečiadienį.

Apie ketinimą trauktis iš pareigų R. Šatkauskas informavo Darbo partijos pirmininkę, Seimo vadovę Loretą Graužinienę.

Darbo partijos deleguotas R. Šatkauskas žemės ūkio viceministro pareigas pradėjo eiti 2013 metų vasario mėnesį. Prieš tai jis buvo Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, 2005–2008 metais yra ėjęs aplinkos viceministro pareigas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusį antradienį žurnalistams patvirtino, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba jai ir premjerui pateikė pažymą apie įtartinus viceministrus. Pasak prezidentės, šiame sąraše be kitų yra ir finansų bei aplinkos viceministrai.

Žiniasklaidos duomenimis, iš viso „juodajame“ sąraše devyni viceministrai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi