Lietuvoje

2012.09.12 14:58

Apklausa: 74 proc. gyventojų netenkina padėtis valstybėje

ELTA 2012.09.12 14:58

Trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų yra tos nuomonės, kad valstybės reikalai pastaruoju metu blogėja. Du trečdaliai yra nusivylę demokratijos veikimu.

Trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų yra tos nuomonės, kad valstybės reikalai pastaruoju metu blogėja. Du trečdaliai yra nusivylę demokratijos veikimu.

Tokius gyventojų nuomonės apklausos duomenis pateikia rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“, rugpjūčio 9–19 dienomis naujienų agentūros ELTA užsakymu atlikusi apklausą.

Baigiantis vasarai 74 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių atsakė, kad reikalai pastaruoju metu Lietuvoje iš esmės krypsta į blogąją pusę. Kas ketvirtas (25 proc.) respondentas mano, kad reikalai Lietuvoje gerėja.

1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Per mėnesį 3 procentiniais punktais sumažėjo gyventojų, manančių, kad reikalai Lietuvoje krypsta į gerąją pusę. O lyginant su vertinimais prieš metus, padaugėjo įžvelgiančiųjų pablogėjimą – 5 procentiniais punktais.

Pagal apklausos duomenis, didesni optimistai yra jaunimas iki 30 metų, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, vadovai ir besimokantis jaunimas, dešiniųjų pažiūrų rinkėjai bei respondentai su didžiausiomis šeimos mėnesio pajamomis – per 2500 litų.

Labiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti bedarbiai ir darbininkai, rusų ir lenkų tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų rinkėjai.

Toje pačioje apklausoje vertindami demokratijos situaciją 64 proc. apklaustųjų teigė esą nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija. Kiek daugiau nei ketvirtadalis – 27 proc. – atsakė, kad yra patenkinti jos veikimu. Dešimtadalis – 9 proc. – respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Pasitenkinimas demokratijos veikimu Lietuvoje nepakito nei per pastarąjį mėnesį, nei lyginant su vertinimais prieš metus.

Demokratijos veikimu Lietuvoje santykinai daugiau patenkintas jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, turintys aukštąjį išsilavinimą, respondentai su didžiausiomis šeimos mėnesio pajamomis – per 2500 litų.

Kaip ir anksčiau, vienintelė gyventojų grupė, kuri demokratijos veikimu yra daugiau patenkinta nei nepatenkinta – moksleiviai ir studentai.

Labiausiai demokratijos veikimu šalyje nepatenkinti darbininkai ir bedarbiai, kairiųjų pažiūrų rinkėjai bei lenkų tautybės gyventojai.