Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

J. Olekas su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu aptarė regioninį saugumą

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Seime krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Wesley Craigu.

Seime krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Wesley Craigu.

Susitikimo metu buvo aptartos regioninio saugumo aktualijos ir tolesnis Lietuvos gynybinio bendradarbiavimo stiprinimas su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija, rašoma pranešime spaudai.

Ministras J. Olekas padėkojo JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadui už spartų ir ypatingai svarbų JAV indėlį reaguojant į situaciją ir grėsmes Ukrainoje, galinčias kelti pavojų ir Baltijos šalių saugumui. „Tai  – didžiulė parama, pirmiausia demonstruojanti NATO šalių solidarumą ir JAV, kaip strateginio Lietuvos partnerio, pasirengimą nedelsiant reaguoti į pasikeitusią saugumo situaciją“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

JAV generolas pažymėjo šiuo metu itin aktyvų ir svarbų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą. „Dabar, kai mūsų valstijos kariai dalyvauja Lietuvoje vykstančiose pratybose „Kardo kirtis“ – Lietuvos karių būrys dalyvauja mokymuose Pensilvanijoje“, – sakė gen. mjr. W. Craigas.

JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas gen. mjr. W. Craigas taip pat dalyvavo Gedulo ir vilties dienos ir Okupacijos ir genocido dienos minėjimo renginiuose Vilniuje. Vizito Lietuvoje metu JAV generolas ir jį lydinčios delegacijos atstovai susitinka su Lietuvos kariuomenės vadovybe, pajėgų vadais, planuojamas apsilankymas pratybose „Kardo kirtis 2014“ Rukloje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi