Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė: Lietuvos žmonių represijos ir tremtys neįbaugino

BNS2015.09.08 13:45

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė šeštadienį vykstančiame iškilmingame minėjime Seime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, teigė, kad Lietuvos žmonių neįbaugino, nepalaužė represijos, tremtys, žudynės, kalėjimai.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė šeštadienį vykstančiame iškilmingame minėjime Seime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, teigė, kad Lietuvos žmonių neįbaugino, nepalaužė represijos, tremtys, žudynės, kalėjimai.

„Meilė Tėvynei, tikėjimas ir viltis, nesusitaikymas su esama padėtimi įkvėpė priešintis ir kovoti. Tai, ką patyrė ir iškentėjo mūsų seneliai, tėvai, mes privalome duoti ateities kartoms, kad jaunos rankos garbingai neštų Lietuvos Laisvės ir Nepriklausomybės vėliavą“, –  sakė L. Graužinienė.

Šeštadienį Lietuvoje minima Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido diena.

Pasak Seimo pirmininkės, kiekvienais metais Lietuva prisimena ir išgyvena iš naujo 1941 metų birželio 14-ąją. Ši diena žymi masinių trėmimų ir žiauraus genocido pradžią.

Žuvusieji ir nukankinti tremtyje ir visi žuvusieji kovoje už Lietuvos laisvę iškilmingame minėjime buvo pagerbti tylos minute.

L. Graužinienė, citavusi tremtinės Dalios Grinkevičiūtės atsiminimus knygoje „Lietuviai prie Laptevų jūros“, sakė, kad šie ir kiti atsiminimai – tai tautos istorija, istorija, kurios neturime teisės pamiršti.

„Tai buvo iki smulkmenų suregztas tautos palaužimo ir sunaikinimo planas. Lageriai ir kalėjimai duso nuo kankinamų ir badu marinamų mūsų žmonių skausmo ir nevilties. (..). Per septyniasdešimt trejus metus Lietuvoje užaugo ne viena karta, tačiau tragiški birželio įvykiai ir šiandien kausto mūsų širdis. Lietuvai teko iškęsti ne tik birželio keturioliktąją, mūsų tautą bandė palaužti ilgus dešimtmečius. Įvairiais būdais buvo siekiama perrašyti istoriją, ištrinti, sunaikinti mūsų tautos istorinę atmintį, paneigti okupacinės valdžios vykdytas represijas ir genocidą, tačiau tai nepavyko“, – sakė Seimo pirmininkė.

1940 metų birželio 15 dieną Sovietų Sąjunga, sulaužydama tarptautines sutartis, okupavo Lietuvą. 1941 metų birželio 14-osios naktį prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas į Rusiją.

Iš viso per 1940–1953 metais iš Lietuvos į tremtį ir lagerius buvo išvežta daugiau nei 280 tūkst.  žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt