Naujienų srautas

Lietuvoje2012.09.12 09:58

Dalis Zarasų rajono moksleivių sėdi namuose – prasidėjo ugdymo įstaigų darbuotojų streikas

15min.lt 2012.09.12 09:58

Trečiadienį Zarasų rajono mokyklose prasideda darbuotojų streikas. Kaip pranešė vietos švietimo darbuotojų profsąjunga, streiko metu nedirbs ne tik mokytojai, bet ir virėjos, valytojos, meistrai, sargai.

Trečiadienį Zarasų rajono mokyklose prasideda darbuotojų streikas. Kaip pranešė vietos švietimo darbuotojų profsąjunga, streiko metu nedirbs ne tik mokytojai, bet ir virėjos, valytojos, meistrai, sargai.

Prieš streiką išplatintame pranešime teigiama, kad streiko metu yra sustabdomas darbo sutarties vykdymas, bet su streikuojančiais darbuotojais darbo sutartys nėra ir negali būti nutraukiamos.

„Dabar vyksta intensyvus darbas, streiko komitetai mokyklose kartu su darbdaviu tariasi ir priima sprendimus dėl turto ir žmonių apsaugos užtikrinimo. Siūlome darbdaviams priimti įsakymą dėl vaikų neatvykimo streiko metu į mokyklą, kuriame darbdavys numatytų vaikų ir jų informavimo apie neatvykimo laikotarpį tvarką. Streikas kai kuriose mokyklose jau ne naujiena, todėl visos procedūros vykdomos greitai ir tiksliai“, – teigiama pranešime.

Streiko komitetų nariai streiko savaitę lankysis nestreikuojančiose rajono mokyklose, kalbėsis apie jų problemas, pasakos kodėl ir kaip vyksta streikas, kvies atvirai diskusijai apie visus bendruomenėje kilusius klausimus, kvies į numatomus viešus susirinkimus Zarasų miesto aikštėje.

Streikuotojai prašys leidimo rugsėjo 26 dieną pakartoti pilietiškumo pamoką. Spalio 5 dieną numatomas mitingas –Tarptautinės mokytojo dienos minėjimas.

Priekaištų valdžiai – daugybė

Kiek anksčiau mokyklų darbuotojai pranešė, kad Zarasų rajono savivaldybė nereagavo ne tik į bendruomenės pageidavimus, bet ir į Darbo kodekse reglamentuotas kolektyvinio darbo ginčo procedūras.

Gegužės 14 dieną Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimas merui Arnoldui Abramavičiui įteikė septynis reikalavimus, dėl kurių buvo galima tartis ir ieškoti abiems šalims priimtinų sprendimų.

Buvo ir yra reikalaujama grąžinti mokykloms nesėkmingai privatizuotą mokinių pavėžėjimo paslaugą; derinti su mokyklų bendruomenėmis mokinių maitinimo paslaugų teikimo pakeitimus; garantuoti mokyklų aplinkos darbuotojams bent minimalią mėnesio algą; užtikrinti finansavimą Meno mokyklai ir Sporto centrui, kurie paskutiniams dviem metų mėnesiams neturi pinigų mokytojų atlyginimams mokėti, nors dirba už pagal minimalų koeficientą skaičiuojamus atlyginimus; patobulinti ir patvirtinti du kartus Zarasų rajono savivaldybės taryboje svarstytą teritorinę kolektyvinę sutartį; perskirstyti leidžiamas mokinio krepšelio lėšas panaudoti skaidriai ir efektyviai derinant tiek su mokyklų vadovais, tiek su profesinėmis sąjungomis.

Tačiau į oficialius reikalavimus meras atsakinėja tik formaliai, o LŠDPS Zarasų rajono susivienijimas apie situaciją informavo mokyklų bendruomenes, rajono gyventojus ir įvairiais būdais vis stengėsi atkreipti savivaldybės dėmesį. Buvo bandoma užmegzti dialogą rajono tarybos nariams ir merui siunčiant trumpąsias sms žinutes, valdžios atstovai buvo pakviesti į pilietiškumo pamoką miesto aikštėje, tačiau noro kalbėtis jie taip ir neparodė. Maža to, akcijų dalyviai buvo bauginami, o organizatoriams net grasinta ikiteisminiais tyrimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi