Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Krašto apsaugos ministerija steigia Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentą

BNS 2015.09.08 13:45

Krašto apsaugos ministerija (KAM) ketina sujungti Mobilizacijos departamentą ir Pilietinės gynybos centrą.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) ketina sujungti Mobilizacijos departamentą ir Pilietinės gynybos centrą.

Pagal KAM parengtą Vyriausybės nutarimo projektą, po sujungimo, įstaiga vadintųsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu.

Šis dviejų KAM padalinių sujungimas padėtų stiprinti piliečių pasirengimą valstybės gynybai, taip pat efektyviau būtų įgyvendinama ir pilietinio, tautinio bei patriotinio ugdymo politika, taip pat būtų sutaupyta lėšų, tvirtina KAM atstovai.

Vyriausybės nutarimu taip pat būtų siekiama įgyvendinti Viešojo valdymo tobulinimo 2012–2020 metų programos nuostatas dėl įstaigų veiklos optimizavimo ir siekio mažinti tų įstaigų, kuriose dirba mažiau kaip 20 darbuotojų, skaičių.

„Pastarųjų mėnesių įvykiai Ukrainoje parodė, kad valstybės piliečių valia priešintis ir patiems ginti savo valstybę yra vienas iš stipriausių ginklų. Piliečių rengimas mobilizacijai ir jų pilietinis bei patriotinis ugdymas yra orientuoti į tą patį tikslą – parengti Lietuvos piliečius, ūkio subjektus ir valstybės institucinę sistemą visuotinei ir besąlygiškai valstybės gynybai“, – KAM pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Numatoma, jog pertvarkytas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas veiklą pradės nuo 2015 metų sausio 1 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi