Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.13 15:13

Prezidentė pritarė V. P. Andriukaičio kandidatūrai į EK postą

BNS 2014.06.13 15:13

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sutinka, kad į Europos Komisiją (EK) Lietuva deleguotų sveikatos apsaugos ministrą socialdemokratą Vytenį Povilą Andriukaitį, sako jos patarėjas Nerijus Udrėnas.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sutinka, kad į Europos Komisiją (EK) Lietuva deleguotų sveikatos apsaugos ministrą socialdemokratą Vytenį Povilą Andriukaitį, sako jos patarėjas Nerijus Udrėnas.

„Prezidentė remia pono Andriukaičio kandidatūrą į Europos komisarus“, – penktadienį žurnalistams sakė patarėjas.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat sakė išgirdęs iš prezidentės pritarimą jo kandidatūrai į EK narius.

„Prezidentė pritarė kandidatūrai“, – penktadienį po susitikimo su šalies vadove sakė V. P. Andriukaitis.

Pokalbio į Prezidentūrą atvykęs V. P. Andriukaitis teigė, kad jaučiasi vertinamas.

„Žinoma, jeigu esu nominuojamas ir pritariama kandidatūrai, tai vertinimas neabejotinai pats apie save kalba“, – teigė V. P. Andriukaitis.

Tuo metu N. Udrėnas pabrėžė, kad sveikatos apsaugos sistemoje yra daug problemų – tokių kaip korupcija, eilės. Jis kritiškai kalbėjo vieną pastarųjų ministro sprendimų, po kurio išaugo priemokos už kai kuriuos kompensuojamuosius vaistus.

„Prezidentės nuomone, būtiniausi vaistai turi būti įperkami, priemokos už gyvybiškai svarbius vaistus, tokius kaip insulinas, negali tapti kliūtimi juos įsigyti. Todėl Sveikatos apsaugos ministerija privalo skaidriai priimti sprendimus dėl kompensuojamųjų vaistų, ginti pacientų interesus“, – teigė N. Udrėnas.

Jis taip pat sakė, kad reikia stiprinti sveikatos sistemos vadybą, nes, pavyzdžiui, neefektyviai organizuojama specialistų pagalba.

V. P. Andriukaitis tvirtino, kad per susitikimą nekalbėta, kas jį galėtų pakeisti ministro poste – jis tvirtino neturintis „konstitucinės kompetencijos diskutuoti apie būsimus ministrus“.

„Jokių konkrečių pavardžių susitikime nebuvo minima“, – tikino V. P. Andriukaitis.

Ketvirtadienio vakarą posėdžiavusi Lietuvos socialdemokratų partijos valdyba nusprendė į eurokomisarus siūlyti V. P. Andriukaitį.

Pagal Vyriausybės įstatymą, kandidatą į EK narius oficialiai siūlo Vyriausybė, gavusi prezidento pritarimą ir pasikonsultavusi su Seimu. Valdančiosios koalicijos partneriai apie V. P. Andriukaičio kandidatūrą numato diskutuoti politinės tarybos posėdyje.

V. P. Andriukaičiui išvykus į Briuselį reikėtų rengti Seimo nario rinkimus

Socialdemokratui Vyteniui Povilui Andriukaičiui tapus eurokomisaru reikėtų rengti rinkimus į atsilaisvinusią Seimo nario vietą.

V. P. Andriukaitis į Seimą per 2012 metų rinkimus buvo išrinktas sostinės Žirmūnų apygardoje.

„Taip, tokiu atveju laukia nauji rinkimai, kuriuos reikia surengti po šešių mėnesių, kai pasitraukia Seimo narys“, – penktadienį BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Lietuvos socialdemokratų partijos valdyba ketvirtadienį nusprendė į eurokomisarus siūlyti sveikatos apsaugos ministrą V. P. Andriukaitį.

Pagal Vyriausybės įstatymą, kandidatą į EK narius oficialiai siūlo Vyriausybė, gavusi prezidento pritarimą ir pasikonsultavusi su Seimu.

Penktadienį su prezidente Dalia Grybauskaite susitikęs V. P. Andriukaitis sakė išgirdęs iš šalies vadovės pritarimą jo kandidatūrai į Europos Komisijos (EK) narius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi