Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.13 13:33

Mirė buvęs Lietuvos mokslų tarybos pirmininkas L. Kadžiulis

BNS 2014.06.13 13:33

Eidamas 88-uosius mirė Lietuvos mokslų akademijos narys, buvęs Lietuvos mokslų tarybos pirmininkas, habilituotas agrarinių mokslų daktaras Leonas Kadžiulis.

Eidamas 88-uosius mirė Lietuvos mokslų akademijos narys, buvęs Lietuvos mokslų tarybos pirmininkas, habilituotas agrarinių mokslų daktaras Leonas Kadžiulis.

Profesorius L. Kadžiulis nuo 1956-ųjų iki 2001-ųjų dirbo Žemdirbystės institute, nuo 1985-ųjų – Lietuvos mokslų akademijos narys, 1993-iaisiais jis buvo išrinktas Lietuvos mokslo tarybos pirmininku ir jai vadovavo iki 1999 metų.

Atkūrus Nepriklausomybę, L. Kadžiulis daug prisidėjo prie Lietuvos mokslo sistemos kūrimo, 1992 metų Ketvirtojoje Vyriausybėje dirbo ministru be portfelio, atsakingu už mokslą ir studijas.

L. Kadžiulis įnešė nemažą indėlį į agronomijos mokslą – jis sukaupė daugybę eksperimentinių duomenų, savo tyrimų tematika aprėpęs geriausią pasaulio patirtį bei tęsdamas profesoriaus Juozo Tonkūno pradėtus darbus, L. Kadžiulis Lietuvoje sukūrė žolininkystės mokslinę mokyklą.

Dėl mokslininko mirties užuojautą penktadienį pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, L. Kadžiulis visą gyvenimą skyrė Lietuvos mokslui ir žemės ūkiui, buvo ne tik vienas iš žolininkystės mokslo pradininkų Lietuvoje, bet ir nepailstantis nepriklausomos Lietuvos mokslo sistemos kūrėjas.

„Akademikas aktyviai dalyvavo reformuojant Lietuvos mokslo sistemą, kuriant jos teisinę bazę. Kaip mokslininkas gilinosi į teorines ir praktines žemės ūkio problemas, dalijosi patirtimi su jaunąja karta ir visada išliko šviesia, ieškančia ir įkvepiančia asmenybe“, – sakoma prezidentės užuojautoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi