Lietuvoje

2014.06.13 12:43

Nuo šiol su vienu siuntimu – pas kelis medikus

ELTA 2014.06.13 12:43

Nuo šiol šeimos gydytojas, siųsdamas pacientą konsultacijoms pas kelis specialistus į tą pačią įstaigą, galės rašyti vieną siuntimą, neadresuodamas jo kiekvienam specialistui atskirai.

Nuo šiol šeimos gydytojas, siųsdamas pacientą konsultacijoms pas kelis specialistus į tą pačią įstaigą, galės rašyti vieną siuntimą, neadresuodamas jo kiekvienam specialistui atskirai.

Tai numatančius siuntimų konsultacijoms ir brangiems tyrimams tvarkos aprašo pakeitimus patvirtino sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. Skelbiama, kad tokiu būdu bus sumažintas šeimos gydytojų darbo krūvis, taupomas pacientų ir medikų laikas bei mažinamos eilės pas gydytojus ir biurokratinė našta.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, per pastaruosius metus šeimos gydytojai išdavė beveik 900 tūkst. siuntimų. Siųsdamas pacientą konsultacijai pas kelis skirtingos profesinės kvalifikacijos gydytojus specialistus, šeimos gydytojas privalėjo pildyti atskiras siuntimo formas, kurių kiekvienos jų užpildymui reikėjo vidutiniškai 15 minučių.

Ministro V. P. Andriukaičio inicijuoti pakeitimai numato, kad siunčiant pacientą pas skirtingus gydytojus specialistus konsultacijai ar atlikti brangiųjų tyrimų bei procedūrų į vieną gydymo įstaigą, kurioje pacientui užvedama viena Ambulatorinė asmens sveikatos istorija, išduodamas vienas siuntimas.

„Šeimos gydytojai, bepavirstantys raštininkais, buvo apkrauti nelogiškais reikalavimais tą patį rašyti į kelis siuntimus skirtingiems specialistams. Tačiau ties šiais sprendimais nesustosime, žingsnis po žingsnio mažinsime popierizmą tam, kad gydytojas kuo daugiau laiko skirtų pacientui“, – sako V. P. Andriukaitis.

Specialistai įsitikinę, kad biurokratiją mažins, pacientų ir gydytojų laiką taip pat taupys nuo lapkričio 1 d. įsigaliosianti tvarka, numatanti, kad lėtinėmis ligomis sergantys vaikai ir suaugę pas gydytoją pateks be kas kartą rašomo šeimos gydytojo siuntimo.

Ateityje numatoma įteisinti ir galimybę, kad pacientas, susirgęs kai kuriomis ūmiomis ligomis, į specialistą galėtų kreiptis tiesiogiai, be šeimos gydytojo siuntimo.