Lietuvoje

2012.09.12 11:10

Marijampolės savivaldybėje panaikinti 9 medicinos punktai

Marijampolės savivaldybėje iš dešimties kaimų medicinos punktų liko tik vienas. Pasak medikų, trūksta ne tik pinigų jiems išlaikyti, bet kaimuose mažėja ir pacientų.

Marijampolės savivaldybėje iš dešimties kaimų medicinos punktų liko tik vienas. Pasak medikų, trūksta ne tik pinigų jiems išlaikyti, bet kaimuose mažėja ir pacientų, praneša LRT Televizijos laida „Panorama“.

Mobilus sveikatos paslaugų automobilis vyksta į Netičkampio kaimą. Bendrosios praktikos slaugytoja skuba suleisti vaistų prie lovos prikaustytai 76 metų kaimo gyventojai.

Tokią nemokamą paslaugą jau pusmetį savo gyventojams teikia Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centras. Nes savivaldybės teritorijoje tarybos sprendimu panaikinti 9 medicinos punktai – esą patalpos ir pastatai neatitinka medicinos normų reikalavimų, o slaugytojos pagal naujus teisės aktus tegali pamatuoti tik arterinį kraujo spaudimą ar suleisti gydytojo prirašytus vaistus.

„Reikalingos nemažos investicijos – apie 600 tūkstančių litų vien pastatų renovacijai, o dar kiek reikėtų medicinos įrangai įsigyti. Be to, šie punktai nevykdo tų funkcijų, kokias [vykdė] anksčiau. Negali skiepyti, negali vykdyti profilaktinių tikrinimų, visur reikalingi gydytojo paskyrimai“, – sako Marijampolės savivaldybės gydytoja Odeta Aleksienė.

„Rytą važiuojame paimti kraujo pagal gydytojų paskyrimus, vykstam pas visiškos negalios pacientus, apie 12-tą valandą važiuojame pas naujagimius, o po pietų, suderinus su šeimos nariais, vykstame suleisti vaistus, užrašyti kardiogramas“, – pasakoja Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. slaugytoja Irena Moliušienė.

Mobili medikų tarnyba kasdien į rajoną išvažiuoja penkis ir daugiau kartų. Pasak medikų, kol kas dar nepaskaičiuota, kiek bus sutaupyta lėšų ir kokia bus ekonominė nauda įsteigus mobilių sveikatos paslaugų tarnybą. Tačiau kad paslauga priartinta prie kaimo gyventojų, medikai neabejoja.

„Labai pasiteisino dėl to, kad mūsų mobili tarnyba atvažiuoja pas pačius pacientus į namus. Jam jau nereikia iš tolimesnio kaimo kampelio ateiti į medicinos punktą susileisti medikamentą. Atvažiavusi slaugytoja suleidžia vaistus pagal gydytojo paskyrimą. Tas procedūras galima tęsti paskirtu laiku 5–10 dienų kiekvieną savaitės dieną“, – sako R. Čiuplevičienė.

Pasak R. Čiuplevičienės, išaugus paslaugų teikiamų namuose poreikiui, mobili sveikatos paslaugų tarnyba bus plečiama.