Lietuvoje

2014.06.12 18:53

Seimo pirmininkė: V. P. Andriukaitis būtų tinkamas Lietuvos atstovas EK

BNS 2014.06.12 18:53

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė giria vieną galimų kandidatų į eurokomisarus, sveikatos apsaugos ministrą socialdemokratą Vytenį Povilą Andriukaitį.

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė giria vieną galimų kandidatų į eurokomisarus, sveikatos apsaugos ministrą socialdemokratą Vytenį Povilą Andriukaitį.

„Mano asmenine nuomone, pasirinktas geras variantas, esu įsitikinusi, kad sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis tinkamai atstovaus, nes turi didžiulę patirtį europinėj srity“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė L. Graužinienė.

Klausiama, ar „darbiečiai“ atsisako siekio į Europos Komisiją deleguoti savo atstovą, L.Graužinienė sakė, jog dėl eurokomisaro pirmadienį spręs valdančiosios koalicijos politinė taryba.

Premjeras Algirdas Butkevičius patvirtino, jog V. P. Andriukaitis yra vienas realiausių kandidatų į eurokomisarus, tačiau dėl kandidato ketvirtadienį dar spręs socialdemokratų valdyba.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys BNS ketvirtadienį sakė, kad „darbiečiai“ galimus savo kandidatus derina su Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) vadovybe.

„Mes visada sakėme, kad teiksime per ALDE partiją kandidatą, ir jeigu taip susiklostytų europinės darybos, kad ALDE atitektų eurokomisaro pozicija Lietuvoje, nes yra deramasi ir tuo aspektu, tada mes savo kandidatą pateiksime. Esame, tiesą sakant, ir pateikę ALDE vadovui dvi kandidatūras iš mūsų partijos“, – aiškino V. Gapšys, nenorėjęs minėti konkrečių kandidatų pavardžių.

Šiuo metu Lietuvai EK atstovauja 2009-ųjų metų liepą paskirtas Algirdas Šemeta, jis yra atsakingas už mokesčius, muitų politiką, auditą bei kovą su sukčiavimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.