Lietuvoje

2012.09.11 12:32

Kvies į nemokamas ekskursijas po kalėjimus

LRT.lt2012.09.11 12:32

Norintiems pamatyti, kaip atrodo įkalinimo įstaigos iš vidaus, nuo šiol galės patys jose apsilankyti ir išvysti kalėjimo kasdienybę. 

Norintiems pamatyti, kaip atrodo įkalinimo įstaigos iš vidaus, nuo šiol galės patys jose apsilankyti ir išvysti kalėjimo kasdienybę.

„Žmonėms turėtų būti įdomu susipažinti ir pamatyti kaip gyvena nuteistieji, kokia yra įkalinimo įstaigų darbo specifika, kitiems tai galimai padės suvokti ir kokia realybė laukia, jei bus padarytas nusikaltimas“, – pranešime spaudai cituojamas teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Nuo šios savaitės visuomenei duris atveria trys įkalinimo įstaigos – Lukiškių kalėjimas-tardymo izoliatorius, Šiaulių bei Kauno tardymo izoliatoriai. Vėliau bus galima aplankyti ir kitas įkalinimo įstaigas. Jos kartą per savaitę organizuos nemokamas pažintines ekskursijas visiems norintiems asmenims, sulaukusiems daugiau nei 14 metų. Nepilnamečiai asmenys į ekskursijas galės patekti tik lydimi ugdymo įstaigų vadovų ar su rašytiniu tėvų (globėjų) sutikimu.

Pusantros valandos truksiančios ekskursijos metu lankytojams bus papasakota, kaip veikia įkalinimo įstaiga, kiek ir kokiomis sąlygomis jose yra laikoma nuteistųjų, kaip yra dirbama su nuteistais asmenimis siekiant juos perauklėti, kokia yra pareigūnų darbo rutina ir iššūkiai, parodytos įkalinimo įstaigos patalpos ir kt.

Lankytojai galės susipažinti ir su nuteistųjų kūrybos darbais, kitais  eksponatais, pvz. iliustruojančiais, kaip išradingai į įstaigas bandoma įnešti draudžiamus daiktus.

Žmogaus teisių bei saugumo užtikrinimo tikslais, ekskursijos metu žmonės negalės išvysti įstaigose kalinčių asmenų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.