Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.11 16:56

Rusų kultūros dienos organizatorė apskųsta VTEK

BNS 2014.06.11 16:56

Sostinės savivaldybės tarybos konservatoriai prašo Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) įvertinti, ar balsuodama už lėšų skyrimą savo vadovaujamai įstaigai, kuri organizavo Rusų kultūros dieną, tarybos narė Olga Gorškova nesupainiojo interesų.

Sostinės savivaldybės tarybos konservatoriai prašo Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) įvertinti, ar balsuodama už lėšų skyrimą savo vadovaujamai įstaigai, kuri organizavo Rusų kultūros dieną, tarybos narė Olga Gorškova nesupainiojo interesų.

Pasak žiniasklaidos, savivaldybės tarybos Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komitete O. Gorškova dalyvavo balsuojant už 26 tūkst. litų paramos skyrimą Slavų gailestingumo fondui, kuriam pati vadovauja. Šis fondas buvo vienas iš Rusų kultūros dienos organizatorių. Šventė praėjusį sekmadienį surengta Vingio parke Vilniuje.

Savivaldybės Konservatorių frakcijos seniūnas Valdas Benkunskas rašte VTEK teigia, kad O. Gorškovos „veiksmai akivaizdžiai įvėlė tarybos narę į viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą“.

„Būdama juridinio asmens, kuris turėjo tiesioginį interesą gauti kuo daugiau finansinių išteklių organizuojamam renginiui, vadovė ir tuo pačiu savivaldybės komiteto, kuris svarstė paramos skyrimo klausimą, pirmininkė, Olga Gorškova negalėjo išlikti objektyvi ir nešališka“, – mano V. Benkunskas.

Anot jo, savivaldybė nėra finansiškai pajėgi paremti visus mieste organizuojamus renginius, kuriems paramos prašoma, todėl O. Gorškovos dalyvavimas „proteguojant ir skiriant finansinę paramą renginiui „Rusų kultūros diena“ galėjo iškreipti objektyvią informaciją dėl paramos šiam renginiui skyrimo pagrįstumo“.

O. Gorškova savo ruoštu teigia, kad Rusų kultūros diena – ne jos rengiama šventė, nors, kaip rašė portalas 15min.lt, būtent jos pavardė yra po raštu, kuriuo Slavų gailestingumo fondas prašo Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Klimantavičiaus skirti renginiui finansavimą – 35 tūkst. litų.

„Čia ne mano renginys. Čia organizuoja Vilniaus miesto rusų bendruomenė, yra organizatorių sąrašas, visuomeninių organizacijų atstovų sąrašas, kiekvienas atsakingas už svarbų dalyką. Supraskite, tai nėra mano renginys. Mes palaikėme ir birželio 1 dienos eitynes, gegužės 21 d. balsavome už pinigų skyrimą Tautinių bendrijų šventei. Kažkur figūruoja mano pavardė, bet tai ne mano šventė. Vienas žmogus tokio renginio padaryti negali. Aš kuruoju ir vieną, ir antrą, ir trečią renginį, ir ketvirtą, ir penktą kuruosiu“, – portalui aiškino O. Gorškova.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi