Lietuvoje

2014.06.11 14:55

Asociacija pasigenda valstybės pastangų informaciniame kare su Rusija

BNS2014.06.11 14:55

Lietuvai laikinai nutraukus rusiškų programų „NTV-Mir“ ir „RTR Planeta“ transliacijas ir dalyvaujant informaciniame kare su Rusija, valstybės institucijų pastangos yra nepakankamos, teigia Lietuvos kabelinės televizijos asociacija (LKTA).

Lietuvai laikinai nutraukus rusiškų programų „NTV-Mir“ ir „RTR Planeta“ transliacijas ir dalyvaujant informaciniame kare su Rusija, valstybės institucijų pastangos yra nepakankamos, teigia Lietuvos kabelinės televizijos asociacija (LKTA).

Bendrovių vadovai tvirtina, kad sprendimas drausti rodyti kanalus yra ydingi, nes dėl to kenčia retransliuotojai, o ne informaciniame kare dalyvaujančios pusės. Anot jų, netrukus rusiškas programas vėl planuojama retransliuoti.

„Norėtume atkreipti dėmesį į valstybės institucijų darbą, kuris, mūsų nuomone, yra išties vangus ir nepakankamas, tvarkant susidariusią situaciją. (...) Problemų visuma yra žinoma, bet strategiškai ji nėra sprendžiama. Antra, mūsų valstybės institucijos per mažai bendradarbiauja, sprendžiant šituos klausimus. Čia turiu omenyje Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, Ryšių reguliavimo tarnybą, Kultūros ir Susisiekimo ministerijos taip pat trypčioja vietoje, “, – trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo LKTA prezidentė Vaiva Žukienė.

Anot jos, be to, pastaruoju metu sparčiai plečiasi nelegali rinka, pasienyje žiūrovai be didelių pastangų gali matyti rusiškas programas.

„Mus labai neramina, kad pastaruoju metu nelegali rinks plečiasi labai stipriai dėl visų draudimų. Kitos įrangos kortelių platintojai pamatė savo nišą. Klientai, kurie išeina iš kabelinės televizijos, niekada negrįš, nes atsirado galimybė patenkinti savo poreikį be kabelinės televizijos“, – kalbėjo V. Žukienė.

Lietuvos telekomunikacijų operatorių asociacijos (LTOA) prezidentas bei bendrovės „Init“ generalinis direktorius Paulius Živatkauskas teigė, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimai uždrausti „NTV-Mir“ ir „RTR Planeta“ tam tikrų programų retransliavimą buvo nevykę.

„Kabeliniai operatoriai iš esmės negali atlikti tokios redakcinės kontrolės, kada nustatytų, kokios programos yra rusiškos kilmės, o kokios nepatenka į draudimą. Tokiu požiūriu komisijos sprendimas buvo ydingas. Jei yra pažeidimas, reikia bausti transliuotoją, o ne operatorių, kuris negali turėti įtakos šiam procesui“, – spaudos konferencijoje sakė P. Živitkauskas.

Jo nuomone, Lietuva turėtų įrodyti, kad minėtų kanalų transliacijos yra didelis blogis ir jas reikia drausti, arba pripažinti, kad šalies piliečiai yra sąmoningi ir sugeba atskirti propagandą.

Bendrovės „Cgates“ vadovas Paulius Dambrauskas teigė, kad uždraudus šių kanalų retransliacijas, daugiausia nuostolių patirta dėl klientų nepasitenkinimo.

„Didžiausi nuostoliai yra klientų nuotaikų subjurimas. Vilniaus mieste turime daug žiūrinčių rusišką televiziją ir daug žmonių nesupranta, kas ir dėl ko įvyko“, – spaudos konferencijoje kalbėjo P. Dambrauskas.

Anot jo, po to, kai buvo uždrausti „NTV-Mir“ bei „RTR“ kanalai, bendrovės paslaugų kas mėnesį atsisakydavo apie 100 klientų.

„Init“ vadovo teigimu, daugiausiai nuostolių bendrovė patyrė Visagine ir Vilniuje, o jos paslaugų atsisakiusių klientų skaičius kas mėnesį siekdavo 400-500.

LRTK sprendimu, kovo pabaigoje buvo uždraustos „NTV-Mir“, o balandžio pradžioje – „RTR Planeta“ retransliacijos. Draudimas pirmajam kanalui galioja iki birželio 22 dienos, antrajam – iki liepos 8 dienos. „Cgates“ bei „Init“ vadovai pripažino, kad pasibaigus draudimams, minėti kanalai bus grąžinti vėl bus retransliuojami jų kabelinės televizijos klientams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.