Lietuvoje

2014.06.11 14:42

Prezidentė D. A. Barakauskui turėjo pastabų dėl Valstybės tarnybos įstatymo ir viceministrų

BNS2014.06.11 14:42

Prezidentė Dalia Grybauskaitė didžiausių priekaištų vidaus reikalų ministrui „tvarkiečiui“ Dailiui Alfonsui Barakauskui turi dėl ydingo Valstybės tarnybos įstatymo, tačiau ministru pasitiki, teigia vyriausioji valstybės vadovės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė didžiausių priekaištų vidaus reikalų ministrui „tvarkiečiui“ Dailiui Alfonsui Barakauskui turi dėl ydingo Valstybės tarnybos įstatymo, tačiau ministru pasitiki, teigia vyriausioji valstybės vadovės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

„Efektyviam valstybės funkcionavimui svarbi skaidri ir profesionali valstybės tarnyba. Todėl prezidentė įpareigojo iš esmės peržiūrėti Valstybės tarnybos įstatymą, kuriuo siūloma sukurti naują nomenklatūrą valstybės tarnyboje. Pasak prezidentės, siūlymas suformuoti aukštesniųjų vadovų grupę, į kurią bus patenkama be konkurso ir tik su politiniu Vyriausybės palaiminimu, neatitinka skaidrumo reikalavimų“, – D. Grybauskaitės žodžius po jos trečiadienį vykusio susitikimo su D. A. Barakausku perdavė R. Svetikaitė.

Patarėja neneigė, kad per susitikimą aptartas ir viceministrų klausimas, tačiau konkrečių pavardžių neįvardijo.

„Ministrui buvo išsakyti reikalavimai, kad formuojant komandą būtų užtikrinti skaidrumo, kompetencijos ir profesionalumo principai“, – sakė ji.

BNS duomenimis, prezidentė D. A. Barakauskui turėjo priekaištų dėl vieno „tvarkiečių“ viceministro.

Kaip trečiadienį skelbė delfi.lt, vienas iš vadinamajame juodajame Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sąraše įvardijamų viceministrų yra vidaus reikalų viceministras, „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Algimantas Juocevičius.

Pats D. A. Barakauskas tik pakartojo, kad formuojant komandą turės būti „užtikrintas skaidrumas ir kompetencija“.

„Darysime analizę ir darysime sprendimus“, – sakė ministras, paklaustas, ar planuojama pasikeitimų viceministrų komandoje ir kurie asmenys bus keičiami.

Ministras taip pat pripažino, kad prezidentės priekaištai dėl Vidaus tarnybos įstatymo yra teisingi, dabartinis įstatymo projekto variantas „teikiamas nebus“.

Per susitikimą taip pat aptarti civilinio bei kibernetinio saugumo klausimai – prezidentė, anot R. Svetikaitės, akcentavo būtinybę baigti kurti Bendrosios pagalbos centrą, taip pat kritikavo ministrą, jog kibernetinį saugumą užtikrinti turintys įstatymų projektai rengti beveik metus.

Prezidentūros teigimu, D. Grybauskaitė pabrėžė, kad skaidrumas turi būti užtikrintas Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose įstaigose – šiemet baigiasi šešių institucijų vadovų kadencijos, jų vietai užimti turės būti skelbiami nauji konkursai.

„Penki šių institucijų vadovai pareigas eina daugiau nei 10 metų, todėl prezidentė pabrėžė, kad ministerija turi skelbti konkursus ir sudaryti visas sąlygas sąžiningai vadovų rotacijai“, – sakė prezidentės patarėja.

D. A. Barakauskas tvirtino, kad rotacijos principai jau įgyvendinami policijoje, tad „rotacija yra sveikintina“, taip pat pripažino, jog eiti ministerijai pavaldžių institucijų vadovų pareigas turėtų „jaunesni ir perspektyvesni vadovai“.

Anot jo, prezidentė ragino ministrą parengti ir pasiūlymus dėl Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pertvarkos.

D. A. Barakauskas – šeštas ministras, kurį antrai kadencijai perrinkta šalies vadovė kviečiasi pokalbiui.

Pagal Konstituciją, prisiekus naujam prezidentui Vyriausybė grąžina įgaliojimus. D. Grybauskaitė anksčiau sakė iki inauguracijos ketinanti susitikti su visais ministrais ir po to spręsti dėl jų tolesnės veiklos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.