Lietuvoje

2014.06.11 16:47

Šokiruojanti lietuvių meilė rusiškoms laidoms: svyra rankos

Erika Fuks, DELFI.lt 2014.06.11 16:47

Pirmieji skaičiuojantys praradimus dėl informacinio karo yra kabelinės televizijos, mano Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė.

Pirmieji skaičiuojantys praradimus dėl informacinio karo yra kabelinės televizijos, mano Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė.

Ji sako, jog Rusijos kanalams parodžius laidų iškreipiančių Lietuvos istoriją ir kitus faktus, Lietuvoje nuspręsta riboti jų transliavimą, tačiau efektą tai pasiekė tik iš dalies – ėmė plėstis neteisėtai veikiantys žmonės ir verslai. Pavyzdžiui, siūloma įsirengti palydovines lėkštes, pirkti paslaugas iš tiekėjų, kurie nesilaiko draudimų Lietuvoje ir t.t.

„Kai kurie paslaugų teikėjai mano, kad šis sprendimas jiems galioja, kiti – kad negalioja, – kalbėjo V. Žukienė. – O nelegali rinka plečiasi.“

Apie tai ji kalbėjo per Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos spaudos konferenciją „Kabelinės televizijos: darbas informacinio karo sąlygomis“.

„Nelegali rinka buvo visada, bet dabar ji labai stipriai plečiasi dėl draudimų“, – apgailestavo V. Žukienė.

„Kariaujame pirmose fronto linijose“, – teigė bendrovės „Cgates“ generalinis direktorius Paulius Dambrauskas, kalbėjęs, jog konkuruoja su įmonėmis, nepaisančiomis draudimų Lietuvoje, pavyzdžiui, „Viasat“, taip pat su versliais gyventojais.

Lietuvos telekomunikacijų operatorių asociacijos prezidentas ir bendrovės „Init“ generalinis direktorius Paulius Živatkauskas dėsto, jog nieko nestebina, kad Rusija per savo kanalus skelbia propagandą, tačiau jis vardija, jog dėl to nukentėjo Lietuvos retransliuotojai, kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija nusprendė drausti rusiškų programų restransliavimą.

P. Živatkauskas teigia, jog keturių rusiškų programų žiūrimumas siekia 15-20 proc., o tai, jo vertinimu, yra didelė žiūrovų auditorija.

„Matome, kad Lietuvos gyventojai nori matyti Rusijoje sukuriamą turinį, o ne tarptautines laidas, kurios yra išverčiamos į rusų kalbą“, – kalbėjo jis.

DELFI primena, kad sprendimų dėl retransliavimo uždraudimo yra sulaukę trys rusiški kanalai: „Pirmasis Baltijos kanalas“, „RTR Planeta“ ir „NTV-Mir“. Visais trim atvejais sprendimai dėl kanalų „išjungimo“ priimti dėl antilietuviškos propagandos šių televizijų eteryje.

Lietuvos kabelinės televizijos asociacija vienija 39 narius, kurie paslaugas teikia 70-iai Lietuvos miestų.

Jų tinklai apima 457 tūkst. abonentinės televizijos paslaugos abonentų, o tai sudaro apie 63 proc. Lietuvos rinkos. Taip pat 332 tūkst. interneto paslaugų abonentų, o tai sudaro apie 40 proc. Lietuvos rinkos.