Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Teismas įpareigojo generalinį prokurorą kreiptis į EP dėl V. Uspaskicho imuniteto panaikinimo

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį pavedė kreiptis generaliniam prokurorui į Europos Parlamentą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį pavedė kreiptis generaliniam prokurorui į Europos Parlamentą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Inicijuoti teisinės neliečiamybės panaikinimą generalinio prokuroro prašoma, kai V. Uspaskichas įgis šį imunitetą.

Tuo metu V. Uspaskichas posėdyje išreiškė susirūpinimą, kad Europos Parlamentą pasiektų teisingą informacija.

Be to, Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį antrą kartą atmetė Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje nuteisto partijos įkūrėjo V. Uspaskicho gynėjų prašymą padaryti byloje pertrauką, kol bus gautas kompetentingos institucijos leidimas patraukti į Europos Parlamentą išrinktą politiką baudžiamojon atsakomybėn.

Advokatai Algirdas Miškinis ir Vytautas Sviderskis savo prašyme teigė, kad kol V.Uspaskichas netapo europarlamentaru, dar galioja teisinė neliečiamybė, kurią suteikė Vyriausiojo rinkimų komisija, patvirtinusi V. Uspaskichą kandidatu į Europos Parlamentą.

Į Europos Parlamentą išrinktas V. Uspaskichas yra atsisakęs Seimo nario mandato.

„Teisėjų kolegija antrą kartą atkreipia dėmesį, kad rinkimų į Europos Parlamento įstatyme mūsų nagrinėjamu atveju taikoma antroji dalis. Rinkimų į Europos Parlamentą įstatyme numatytas imunitetas netaikomas kandidatams, kurie eina Seimo nario pareigas“, – sakė teisėja Violeta Ražinskaitė.

Ji pabrėžė, kad advokatai pateikė analogišką prašymą, koks buvo pateiktas ankstesniame posėdyje ir išspręstas.

Darbo partijos byloje Lietuvos apeliacinis teismas yra paskyręs naujas finansinę, rašysenos bei informacinių technologijų ekspertizes.

Kaip skelbta, teismas nutarė paskirti ir V. Uspaskicho bei nuteistos parlamentarės Vitalijos Vonžutaitės rašysenų ekspertizes. Tai bus daroma siekiant išsiaiškinti, ar šie asmenys pasirašė Darbo partijos metinę finansinės veiklos ataskaitą, kuri buvo pateikta Valstybinei mokesčių inspekcijai už 2004 metus.

Vilniaus apygardos teismas pernai liepą V. Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. Parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, teismo įvardyta V. Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus. Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui Vytautui Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą Darbo partijos atžvilgiu, paskelbęs, kad ji kaip juridinis asmuo veiklą baigė įvykdžius reorganizaciją.

Teismas taip pat patenkino Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ieškinius bei nusprendė išieškoti solidariai iš partijos įkūrėjo V. Uspaskicho ir Seimo narės V. Vonžutaitės beveik 4 mln. litų. Šie pinigai – esą Darbo partijos 2004-2006 metais nesumokėti mokesčiai ir įmokos valstybei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi