Lietuvoje

2014.06.11 09:47

Seimo Pirmininkė baiminasi, kad po N. Venckienės apkaltos gali tekti mokėti kompensacijas

ELTA 2014.06.11 09:47

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė nuogąstauja, kad Seime inicijuota pabėgusios parlamentarės Neringos Venckienės apkaltos procedūra neatitinka Seimo statuto reikalavimų.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė nuogąstauja, kad Seime inicijuota pabėgusios parlamentarės Neringos Venckienės apkaltos procedūra neatitinka Seimo statuto reikalavimų.

Kaip trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Seimo vadovė, Seimas privalo užtikrinti N. Venckienės apkaltos proceso atitikimą teisės aktams, mat pažeidus procedūras ir taip Seimo narę atleidus neteisėtai, ateityje gali tekti išmokėti jai solidžią kompensaciją.

„Seimo statute yra pasakyta, kad pranešimą dėl apkaltos mes turime įteikti pasirašytinai. Taigi aš, kaip Seimo Pirmininkė, turiu atlikti visas procedūras tam, kad po to atgręžtine tvarka Seimui nereikėtų mokėti didžiulių baudų ir išmokų, jei grįžusi N. Venckienė jas prisiteis“, – aiškino L. Graužinienė.

Trečiadienį su laikinai generalinio prokuroro pareigas einančiu Dariumi Laurušaičiu ir generaliniu komisaru Sauliumi Skverneliu susitiksianti L. Graužinienė žada reikalauti ryžtingesnių šių institucijų veiksmų ir atsakomybės.

„Aš noriu šiandien kalbėti su prokuroru ir komisaru ta tema. Jeigu yra žinoma gyvenamoji vieta, tai mes tarsimės, kaip atitinkamai įteikti jai pranešimą ir paimti parašą. Bet jeigu teisėsaugos institucijos, žinodamos, kur yra (N. Venckienė. – ELTA) nebus atlikusios reikiamų veiksmų, tada juos informuosiu, kad teismas ateityje gali priteisti mokėti išmokas už neteisėtas procedūras. Tokiu atveju Seimas ieškosis sumų iš prokuratūros, Vidaus reikalų ministerijos“, – teigė Seimo vadovė.

L. Graužinienė neatskleidė, kaip žada balsuoti N. Venckienės apkaltos klausimu – esą tai pasakyti yra per anksti.