Lietuvoje

2014.06.10 18:04

Premjeras sukritikavo prezidentę dėl „juodojo“ viceministų sąrašo

ELTA2014.06.10 18:04

Premjeras Algirdas Butkevičius neįvardija, kurie viceministrai galėtų netekti postų.

Premjeras Algirdas Butkevičius neįvardija, kurie viceministrai galėtų netekti postų.

„Neįvardinsiu“, – antradienį lankydamasis Vilniaus universiteto Onkologijos institute žurnalistams sakė Ministras Pirmininkas, klausiamas, ar jau žinomos atleidžiamų ministrų pavardės.

Vyriausybės vadovas sukritikavo prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri juodąjį viceministrų sąrašą sudarė remdamasi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma.

„Nesuprantu, kodėl šiuo metu daroma tokia tragedija. Visą laiką būdavo tam tikri žmonės paminimi, bet tai nereiškia, kad jie jau yra nusižengę įstatymams ar kam, nes ta medžiaga netgi surenkama, apibendrinama yra iš kai kurių straipsnių, komentarų ir t.t. O informacijos teikti, deja, negaliu, todėl, kad ji yra slapta“, – teigė premjeras.

Klausiamas, ar jau žino, kokie viceministrai neteks postų, A. Butkevičius sakė „kol kas to nežinąs“.

„Aš tikrai galiu pasakyti, kad pirmiausia bus atsižvelgta į jų kompetenciją. Kai kurie viceministrai galbūt neteks posto dėl to, kad per tam tikrą laikotarpį jų kompetencija buvo per žema ir šita Vyriausybė kaip nė viena kita Vyriausybė elgiasi labai principingai. Aš kiek žinau, ankstesnėje Vyriausybėje netgi ministrams buvo reiškiami įtarimai, bet kažkodėl niekas nesiėmė jokių ryžtingų veiksmų. Tai iš dalies kažkaip keistoka. Bet aš, aišku, pasisakau už tai, kad Vyriausybė ir visas jos kabinetas, politinio pasitikėjimo žmonės būtų skaidrūs“, – sakė jis.

Klausiamas, ar jo turimas ministrų juodasis sąrašas yra lygiai toks pats, kokį turi prezidentė, A. Butkevičius patikino, kad sąrašai identiški.

„Lygiai toks pats sąrašas yra pas ją, lygiai toks pats sąrašas yra pas mane“, – tęsė jis.

Perklausus, ar finansų viceministras Vytautas Galvonas yra tarp kandidatų, kurie galėtų netekti posto, premjeras atsakymo išvengė, atsakydamas „besilaikąs Lietuvos Respublikos įstatymų ir nenorįs, kad jam būtų iškelta baudžiamoji byla“.