Lietuvoje

2014.06.10 17:15

N. Venckienės neranda net FTB

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt, BNS2014.06.10 17:15

Aiškėja naujos aplinkybės, kaip aiškinamasi, kur yra daugiau nei metus Lietuvoje nesirodanti Seimo narė Neringa Venckienė.

Aiškėja naujos aplinkybės, kaip aiškinamasi, kur yra daugiau nei metus Lietuvoje nesirodanti Seimo narė Neringa Venckienė.

Naujas N. Venckienės paieškos detales atskleidė generalinio prokuroro pareigas laikinai einantis generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis. Pasirodo, JAV teisėsauga greitai sureagavo į Lietuvos pusės prašymą padėti ieškant Seimo narės. Tačiau amerikiečių paieškos vaisių nedavė – net garsiojo Federalinių tyrimų biuro (FTB) agentai „Drąsos kelio“ lyderės nerado.

„Siekiant nustatyti jos (N. Venckienės – DELFI) buvimo vietą, nuo paieškos paskelbimo iki šios dienos buvo atlikta daugybė proceso veiksmų. Tarp jų – du kartus kreiptasi su teisinės pagalbos prašymais į JAV teisėsaugos institucijas.

Atsakymas į pirmąjį teisinės pagalbos prašymą gautas. Jame nurodyta, kad prašymą vykdę FTB pareigūnai atliko daugybę veiksmų, bendravo su su N. Venckiene siejamais asmenimis, tačiau negavo duomenų apie tikslią jos buvimo vietą ir negalėjo jai įteikti šaukimo atvykti į apklausą“, – kalbėjo D. Raulušaitis.

Lietuva FTB pagalbos prašo antrą kartą. Anot D. Raulušaičio, pateiktas antras teisinės pagalbos prašymas, tačiau į jį atsakymas kol kas negautas.

Seimo narys Petras Gražulis ne sykį kartojo „turintis duomenų“, kad N. Venckienės „nebėra gyvųjų tarpe“. D. Raulušaitis Seimo tribūnoje užtikrino, kad tokių duomenų nėra.

„Prokuratūra neturi duomenų, kad N. Venckienė būtų mirusi. Ir tikisi, kad ji yra gyva“, – sakė D. Raulušaitis.

Atsižvelgiant į inkriminuojamų veikų sunkumą, kitas aplinkybes, tyrimą organizuojantis prokuroras nemato pagrindo kreiptis į Jungtines Valstijas dėl Seimo „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės ekstradicijos, sako laikinai Generalinei prokuratūrai vadovaujantis D. Raulušaitis.

„Nesant nustatytai konkrečiai įtariamosios N. Venckienės buvimo vietai ir esant neišnaudotoms kitoms galimybėms užtikrinti jos dalyvavimą procese bei atsižvelgiant į N. Venckienei inkriminuojamų nusikaltimų pobūdį ir sunkumą, ikiteisminį tyrimą organizuojančio prokuroro vertinimu, šiuo metu nėra pagrindo N.Venckienei taikyti pačias griežčiausias prievartos priemones ir kreiptis dėl ekstradicijos“ – antradienį parlamente atsakydamas į grupės Seimo narių klausimus sakė D. Raulušaitis.

DELFI primena, jog N. Venckienė Lietuvoje nesirodo nuo praėjusių metų balandžio, kai neteko Seimo narės imuniteto. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Seimo posėdžiuose nesirodanti parlamentarė sulaužė priesaiką ir pažeidė Konstituciją. Kitą savaitę Seime numatomas balsavimas dėl parlamentarės mandato panaikinimo.

www.DELFI.lt