Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimo komisija siūlo panaikinti greitį smarkiai viršijusio K. Daukšio neliečiamybę

BNS2015.09.08 13:45

Seimo komisija siūlo leisti suvaržyti greitį smarkiai viršijusio „darbiečio“ Kęstučio Daukšio laisvę.

Seimo komisija siūlo leisti suvaržyti greitį smarkiai viršijusio „darbiečio“ Kęstučio Daukšio laisvę.

Toks rezoliucijos projektas antradienį per komisijos posėdį patvirtintas už balsavus dešimčiai parlamentarų, vienam – prieš, vienam – susilaikius.

Pagal Seimo statutą, rezoliucijos projektas turėtų būti artimiausiame posėdyje teikiamas Seimui. Kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Panaikinti jo neliečiamybę komisijos posėdyje prašė ir pats K. Daukšys. Jis sakė pripažįstantis padaręs pažeidimą, dėl jo besigailintis ir prašė panaikinti jo imunitetą.

Praėjusią savaitę generalinio prokuroro pareigas laikinai einantis Darius Raulušaitis kreipėsi į Seimą prašydamas leisti suvaržyti Seimo nario K. Daukščio laisvę administracinių teisės pažeidimų byloje.

Byloje surinkta duomenų, kad K. Daukšys gegužės 16–ąją apie 11 val. 25 min. Trakų rajono savivaldybėje važiavo 168 kilometrų per valandą greičiu ir viršijo leistiną greitį. Toks pažeidimas gali užtraukti baudą arba administracinį areštą, tad norint tęsti administracinį procesą reikalingas išankstinis sutikimas suvaržyti Seimo nario laisvę.

Konstitucija ir Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė, tad be tokio išankstinio Seimo leidimo nagrinėti K. Daukšio pažeidimo bylos negalima.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.