Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.10 14:36

Istorijos egzamine tikrintos kultūros žinios ir architektūros stilių išmanymas

Antradienį vykusį valstybinį istorijos brandos egzaminą laikyti rinkosi 15 268 kandidatai. Po egzamino kalbintas Martynas 15min.lt sakė: egzaminas buvo sunkus ir pažėrė daug suktų klausimų.

Antradienį vykusį valstybinį istorijos brandos egzaminą laikyti rinkosi 15 268 kandidatai. Po egzamino kalbintas Martynas 15min.lt sakė: egzaminas buvo sunkus ir pažėrė daug suktų klausimų.
Antradienį šalies abiturientai laikė valstybinį istorijos brandos egzaminą
Karolinos Pansevič nuotr. / Antradienį šalies abiturientai laikė valstybinį istorijos brandos egzaminą

„Daug klausimų buvo iš kultūros srities, pavyzdžiui, reikėjo nurodyti statinių laikotarpį, architektūros stilių, jam būdingus bruožus. Be to, remiantis žiniomis, reikėjo nurodyti vėliausiojo laikotarpio, iš šaltinių buvo galima nustatyti, kad tai – klasicizmas, dailės ir literatūros darbus. Aš nurodžiau Vytauto Didžiojo paveikslą, bet jis buvo ankstesnio laikotarpio – baroko. Be to, nurodžiau Kristijono Donelaičio „Metus“, bet po to persigalvojau ir parašiau Motiejaus Sarbievijaus „Odę Telefui Likui“, – pasakojo Martynas. – Man labai nepasisekė, nes šių dalykų nesimokiau. Matyt, nebuvau labai stropus mokinys.“

Atsakant į egzamino klausimus neužteko žinoti datas ir faktus, reikėjo remtis bendro išsilavinimo žiniomis, išmanyti kontekstą, prisiminti detales.

Ruošiantis egzaminui Martynas didelį dėmesį skyrė Šaltajam karui, tačiau iš šio istorinio laikotarpio buvo vos vienas kitas klausimas.

Abiturientė Indrė po egzamino buvo nekalbi. Veide parašyta – nuotaikos nekokios.

„Tikrai daug ruošiausi, daug išmaniau apie pasaulinius karus, tarpukarį, Šaltąjį karą, doktrinas, konkrečius įvykius ir jų eigą. Daug mokėjau, turėjau daug ką pasakyti, tačiau ne į tas užduotis, kurios buvo egzamine“, – apgailestavo Indrė.

Ankstesniuose egzaminuose pasitaikydavo koks vienas klausimas apie architektūrinius stilius, tačiau šįkart tam buvo skirta visa (viena iš keturių) egzamino užduotis.

„Pradėjau painiotis, nes prieš egzaminą koncentravausi tikrai ne į šias temas“, – atsiduso Indrė.

Istorijos egzaminu didžiajai daliai abiturientų, ypač tų, kurie rinksis humanitarines studijų programas, baigsis pagrindinė egzaminų sesija.

Tiksliukams ir su gamtos mokslais ateitį siejantiems kandidatams egzaminų maratonas dar tik įsibėgėja: ketvirtadienį jų laukia informacinių technologijų, penktadienį – biologijos, pirmadienį – fizikos egzaminas.

Pagrindinė egzaminų sesija baigsis birželio 18 dieną valstybiniu geografijos egzaminu.

Norint gauti brandos atestatą, abiturientams reikia išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros – valstybinį arba mokyklinį – egzaminą bei dar vieną pasirenkamą.

Šių metų sesijoje leidžiama laikyti net septynis, o ne maksimaliai šešis, kaip buvo anksčiau, brandos egzaminus.

Šiemet šalies mokyklas baigia daugiau nei 36,8 tūkst. abiturientų. Prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 38,5 tūkst. kandidatų.

Pakartotinė egzaminų sesija prasidės birželio 20-ąją ir baigsis liepos 7 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi