Lietuvoje

2014.06.10 11:19

Medikai reikalauja Vilniaus klinikinės ligoninės perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai

BNS2014.06.10 11:19

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės darbuotojų profesinės sąjungos atstovai reikalauja inicijuoti įstatymų pataisas, kurios leistų gydymo įstaigą iš Vilniaus savivaldybės perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės darbuotojų profesinės sąjungos atstovai reikalauja inicijuoti įstatymų pataisas, kurios leistų gydymo įstaigą iš Vilniaus savivaldybės perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai.

Valdžios atstovų dėmesį į ligoninės problemas darbuotojai bandys atkreipti antradienį protestuodami prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).

Kaip BNS sakė Vilniaus klinikinės ligoninės Jungtinio profesinių sąjungų komiteto pirmininkas Eduardas Pabarčius, protestu reikalaujama inicijuoti įstatymų pakeitimus, kuriais tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios gydymo įstaigos taptų pavaldžios Sveikatos apsaugos ministerijai, o ne savivaldybėms, kaip yra dabar.

E. Pabarčius tikino, kad darbuotojai nori, jog ligoninė priklausytų SAM, nes esą atsibodo nuolatinės gydymo įstaigos reformos, o pastaruoju metu kilo kalbos ir apie galimą dalies patalpų privatizavimą.

Anot jo, istorija prasidėjo prieš daugiau nei dvejus metus sujungus nuostolingą Sapiegos ligoninę su dabartine Vilniaus klinikine ligonine. E.Pabarčiaus teigimu, Vilniaus klinikinei ligoninei vėliau teko sumokėti prijungtos ligoninės skolas, jos buvo apmokėtos iš Valstybinės ligonių kasos pervestų lėšų už viršytą gydymo paslaugų kiekį, nors pinigai turėjo būti skirti infrastruktūrai ir atlyginimams.

Kaip tvirtino E. Pabarčius, ligoninei teko išmokėti ir teismo priteistas kompensacijas už neteisėtą Sapiegos ligoninės direktoriaus atleidimą. Vėliau Vilniaus klinikinė ligoninė reorganizuota darkart, dalį Sapiegos ligoninei priklausiusių patalpų ir funkcijų perdavus Šventojo Roko ligoninei. Skolos esą liko Vilniaus klinikinei ligoninei. 2013 metų pabaigoje svarstytos ir ligoninės sujungimo su psichikos sveikatos centru galimybės.

Be to, Vilniaus savivaldybė, anot E. Pabarčiaus, parengė ir galimybių studiją, kuri, jo manymu, leistų privatizuoti dalį ligoninės patalpų.

„Mums atsibodo, kad savivaldybė, kuri pati yra prasiskolinusi, tik užsiima kalbomis bei bando parceliuoti turtą. Nelabai tikime, kad jie gali mūsų ligoninę pakelti ar padėti jai išeiti į europinį lygmenį. Todėl ir norime, kad būtume perduoti Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldumui. Nes mes atitinkame respublikinės ligoninės lygį“, – dėstė E. Pabarčius.

Jis sakė, kad pikete dalyvaus keturi žmonės, kurie SAM atstovams įteiks raštišką prašymą perimti ligoninę iš savivaldybės.

Anot E. Pabarčiaus, apie šias problemas kalbėta ne tik su visomis Vilniaus savivaldybės tarybos frakcijomis, bet ir su parlamentarais, sveikatos apsaugos ministru, neseniai – ir su premjeru.

„Procedūra tokia: jei jie (SAM ir savivaldybė - BNS) nesusitaria tarpusavyje, pakeitus atitinkamus įstatymus, kurie reglamentuoja tretinių paslaugų organizavimą ir valdymą, į SAM pavaldumą pereitumėme automatiškai (....). Mes nesame prieš reorganizacijas, modernizavimą, bet tai negali būti atliekama po stalu“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.