Lietuvoje

2014.06.10 10:03

Patarėjas: prezidentė pasirinko dirbti Lietuvoje

BNS2014.06.10 10:03

Antrai kadencijai perrinkta prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiktų tapti Europos Komisijos (EK) vadove, sako jos patarėjas Mindaugas Lingė.

Antrai kadencijai perrinkta prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiktų tapti Europos Komisijos (EK) vadove, sako jos patarėjas Mindaugas Lingė.

„Prezidentė yra pasakiusi, kad bus ten, kur galės būti reikalingiausia ir kur norės, kad būtų, Lietuvos žmonės. Ir prezidentė dar vasario mėnesį apsisprendė ir pranešė Lietuvos žmonėms savo apsisprendimą siekti dirbti Lietuvoje, pasirinko pareigą Lietuvai ir jos žmonėms“, – Žinių radijui antradienį sakė M. Lingė.

D. Grybauskaitė užsienio žiniasklaidoje praėjusią savaitę minėta tarp kandidatų į EK pirmininko pareigas.

Suaktyvėjus svarstymams, kas pakeis dešimt metų EK vadovaujantį portugalą Jose Manuelį Barroso, D. Grybauskaitė britų laikraščio „The Independent“ interneto svetainėje įvardyta kaip viena iš dviejų realiausių kandidačių. Ji minėta kartu su Danijos premjere Helle Thorning-Schmidt.

Pasak „The Independent“, šių dviejų moterų kandidatūros svarstomos Didžiosios Britanijos premjerui Davidui Cameronui priešinantis buvusio Liuksemburgo ministro pirmininko Jean-Claude Junckerio skyrimui į EK vadovo postą.

D. Grybauskaitės galimybes būti paskirtai į šį postą „The Intependent“ vertina kaip neblogas – esą dėl jos kandidatūros galėtų sutarti D. Cameronas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

„Nepaisant to, kad ji ką tik perrinkta prezidente, ji galėtų būti konsensusas, dėl kurio susitartų Merkel ir Cameronas“, – apie D. Grybauskaitę sekmadienį rašo „The Independent“.

Anksčiau šią savaitę telegraph.co.uk rašė, kad Italijos premjeras Matteo Renzi ir A. Merkel nori rasti moterį, kuri būtų „konsensuso kandidatė“ ir taptų pirmąja EK vadove moterimi.

Dabartinės EK kadencija baigsis spalį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.