Lietuvoje

2014.06.09 15:36

A. Butkevičius: kai kurių energetikos viceministrų kompetencija manęs netenkina

ELTA2014.06.09 15:36

Premjeras Algirdas Butkevičius neslepia, kad kai kurie Energetikos ministerijoje dirbantys viceministrai nėra tokio aukšto lygio valdininkai, kokius norėtų matyti.

Premjeras Algirdas Butkevičius neslepia, kad kai kurie Energetikos ministerijoje dirbantys viceministrai nėra tokio aukšto lygio valdininkai, kokius norėtų matyti.

Vis dėlto Ministras Pirmininkas neatskleidė, kurie Jaroslavo Neverovičiaus pavaldiniai turėtų jausti grėsmę būti priversti trauktis iš postų.

„Tiesą sakant, pokalbis (dėl viceministrų kompetencijos – ELTA) vyko daug anksčiau. Kol kas negaliu atsakyti į klausimą, kokie bus jo rezultatai, bet artimiausiu metu viskas bus priimta. (...) Aš esu išsakęs nuomonę, kad kai kurių viceministrų kompetencija manęs netenkina ir tikiuosi, jog tam tikrų pokyčių bus. Kol kas be pavardžių“, – pirmadienį kalbėjo A. Butkevičius.

ELTA jau skelbė, kad Antrajai kadencijai perrinkta Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį susitikusi su energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi, aptarė ministerijos darbą ir veiklos perspektyvas. D. Grybauskaitė palietė ir ministerijos darbuotojų kompetencijos klausimą, tačiau apsiribojo nuomonės pareiškimu – esą galutinį sprendimą dėl savo komandos priims pats J. Neverovičius.

Kaip po susitikimo žiniasklaidai sakė Prezidentės patarėjas Nerijus Rasburskis, D. Grybauskaitė atkreipė dėmesį į Energetikos ministerijos darbuotojų veiklos skaidrumą.

„Nė ant vieno ministerijos darbuotojo ar priimtų sprendimų negali kristi interesų konflikto šešėlis, o ministerijos skaidrumas ir pagarba Lietuvos įstatymams neturi tapti koalicinių susitarimų įkaitais“, – šalies vadovės poziciją perdavė patarėjas.

Klausiamas, ar susitikimo metu buvo kalbama apie energetikos viceministrių Renatos Cytackos ir Žydrūnės Juodkienės galimybes toliau dirbti, N. Rasburskis buvo nekonkretus.

„Susitikimo metu buvo įvardyti tam tikri ministerijos darbuotojai ir išsakyta nuomonė apie juos, tačiau ministras turi pats priimti sprendimą dėl tam tikrų asmenų“, – neįvardydamas konkrečių pavardžių, atsakė jis.

Savo ruožtu energetikos ministras J. Neverovičius, kalbėdamas apie pokyčius savo komandoje, teigė esąs visada pasiruošęs stiprinti komandos gebėjimus ir kompetencijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.