Lietuvoje

2012.09.10 15:05

Prasidėjo Seimo rudens sesija

ELTA2012.09.10 15:05

Pirmadienį parlamentarai, sugiedoję himną, pradėjo Seimo rudens sesiją. Kreipdamasi į kadenciją baigiančius parlamentarus Seimo Pirmininkė Irena Degutienė linkėjo jiems susikaupimo ir susitelkimo.

Pirmadienį parlamentarai, sugiedoję himną, pradėjo Seimo rudens sesiją. Kreipdamasi į kadenciją baigiančius parlamentarus Seimo Pirmininkė Irena Degutienė linkėjo jiems susikaupimo ir susitelkimo.

„Linkiu tokio susitelkimo, koks leido mūsų olimpiečiams Londono olimpinėse žaidynėse pasiekti geriausių rezultatų per visus 22 nepriklausomybės metus. Mokykimės iš mūsų sportininkų, ne tik dėkodami jiems už gerus rezultatus ir parodytą pavyzdį, garbingai dalyvaukime savo rinkimų startuose“, – sakė I. Degutienė.

Pasak parlamento vadovės, ši sesija išskirtinė todėl, kad trumpa, nes Seimas dirbs tik pusantro mėnesio.

„Manau, kad geriausias palinkėjimas būtų tęsinys to, ką sakiau baigdama paskutiniąją pavasario sesiją: nepamirškite, kad mes esam tiktai žmonės. Kad kartais dirbame labai emocionaliai, kartais – labai santūriai, kad darytume darbus, kurių išties reikia Lietuvos žmonėms. Kad nepasiduotume iliuzijai, jog gyvenimas baigiasi ar prasideda tik paaiškėjus rinkimų rezultatams“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė išreiškė viltį, kad šiuo metu istoriniuose Seimo rūmuose vykdoma rekonstrukcija netrukdys konstruktyviam darbui.

„Šiuo metu Seimo pirmuose, istoriniuose, rūmuose vyksta rekonstrukcijos ir renovacijos darbai, po kurių dar viena parlamento dalis bus atkovota iš gūdaus sovietmečio. Po šių darbų, tikiuosi, galėsime ne tik deramoje ir tvarkingoje aplinkoje pasitikti svečius, kurie į parlamentą atvyks Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai, bet ir sutaupysime nemažai biudžeto lėšų, kurios iki šiol buvo skiriamos „kiaurų“ patalpų šildymui ar elektros išlaidoms“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė I. Degutienė perskaitė Seimui adresuotą Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą.

„Šis politinis sezonas trumpas, todėl svarbiausia išlaikyti stabilumą šalyje ir nepridaryti klaidų. Jeigu paskutinius kelis kadencijos mėnesius skirsite pradėtiems darbams pabaigti, Lietuva atsimins Jus kaip antikrizinį Seimą, apsaugojusį šalį nuo ekonominės griūties“, – sakoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Pasak šalies vadovės, liko vos keli mėnesiai išpildyti rinkėjams duotus pažadus. Politiniame ringe – tai sudėtingiausias ir didžiausio susitelkimo reikalaujantis etapas.

Prezidentė pabrėžė, kad finansinės drausmės įtvirtinimas konstituciniu įstatymu užtikrintų, kad būtent šis principas, o ne politiniai vėjai lems ir kitų metų biudžetą. Labai svarbu, kad kadenciją baigiančio Seimo nariai su šalies pinigais elgtųsi atsakingai ir nepaliktų naujosios valdžios pavojingame pažadų lauke.

Šalies vadovės teigimu, nepaisant politinio margumo, šis Seimas per ketverius metus ne kartą parodė sugebėjimą susitarti ir susitelkti, kai Lietuvai ir jos žmonėms reikėjo ryžtingų sprendimų. Kartu su Seimu buvo sukurti nauji įrankiai kovai su korupcija, pradėtos istorinės pertvarkos energetikos sektoriuje, tobulinama teismų ir teisėsaugos institucijų veikla, skaidrinami viešieji pirkimai, atlaikyta sunkmečio banga.

Prezidentė Seimo nariams palinkėjo nepaskandinti paskutinės Seimo darbotvarkės populistinių ir trumpalaikių iniciatyvų liūne, o visas jėgas ir išmintį skirti tam, kas svarbiausia Lietuvos žmogui.

Įregistruotame rudens sesijos darbų programos projekte – daugiau kaip 260 teisės aktų projektų. Vyriausybė į rudens sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti apie 80 pagrindinių teisės aktų projektų, Prezidentė – 11.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką, per sesiją numatoma surengti 31 plenarinį posėdį.

Dėl artėjančių Seimo rinkimų ir rinkimų politinės kampanijos per  rudens sesiją du plenarinius posėdžius planuojama rengti antradieniais ir vieną – trečiadieniais. Seimo posėdis taip pat vyks rugsėjo 20 d., ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt