Lietuvoje

2014.06.07 16:31

A. Sysas paskirtas laikinuoju socialdemokratų rinkimų štabo vadovu

ELTA2014.06.07 16:31

Po Europos Parlamento (EP) rinkimų atsistatydinus Juozui Bernatoniui Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) rinkimų štabui vadovauti laikinai paskirtas Algirdas Sysas. Tai po tarybos posėdžio patvirtino partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Po Europos Parlamento (EP) rinkimų atsistatydinus Juozui Bernatoniui Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) rinkimų štabui vadovauti laikinai paskirtas Algirdas Sysas. Tai po tarybos posėdžio patvirtino partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Yra šiek tiek perskirstytos funkcijos tarp pirmininko pavaduotojų. Už organizacinį darbą dabar bus atsakingas Seimo narys A. Sysas ir jis yra laikinai vadovas. J. Olekas yra paskirstas darbui su savivaldybėmis. Europarlamentarei Vilijai Blinkevičiūtei yra priskirti penki didieji Lietuvos miestai“, – sakė A. Butkevičius šeštadienį po partijos tarybos posėdžio.

Po kiek anksčiau vykusio prezidiumo posėdžio partijos vadovas teigė, kad šiuo metu jau žvilgsniai krypsta į pasirengimą savivaldybių rinkimams.

„Dabar pagrindinė kalba krypsta į gerą pasirengimą savivaldybių rinkimams. Tai yra atskiros strategijos suformavimas dideliems miestams, atskiros programos suformavimas tose savivaldybėse, kur esame opozicijoje ir dar netgi atskira programa ten, kur (socialdomokratai – ELTA) yra merais šiuo metu savivaldybėse“, – sakė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Algirdas Butkevičius šeštadienį po partijos prezidiumo posėdžio Seime.

Nors, pasak partijos vadovo, strategijos EP rinkimams, savivaldybių ir Seimo rinkimams yra visiškai kitokios, daug dėmesio buvo aptarta praėjusių rinkimų metu padarytoms klaidoms išanalizuoti.

„Šiuo metu vertiname padarytas klaidas, kalbant apie EP rinkimus. Vis dėl to, aš manau, kad nebuvo įvertinta geopolitinė padėtis, kuri yra žymiai pasikeitusi, ir žmonių patriotizmo jausmai yra labai išaugę. Mūsų partija apie tai labai mažai kalbėjo“, – dėstė A. Butkevičius.

Pagrindine rinkodaros klaida partijos lyderis įvardijo tai, kad savaitę prieš EP rinkimus per televizijas nebuvo rodoma socialdemokratų reklama.

„Tai yra visiškai nesuprantama. Rinkodaros atžvilgiu manau buvo padaryta didžiausia klaida. Nes paskutinius įspūdžius žmonės labiausiai įsimena ir juos priima“, – sakė A. Butkevičius.

LSDP prezidiumo narys Vytenis Povilas Andriukaitis tarp strateginių klaidų per praėjusius rinkimus įvardijo tai, kad buvo vienas kandidatas EP ir Prezidento rinkimuose.

„Mes per vėlai pradėjome ryškinti kandidatą į prezidentus, todėl neužteko laiko. Akivaizdu, kad kandidato buvimas dvejose pozicijose nemobilizavo rinkėjų visoje Lietuvoje“, – sakė V. P. Andriukaitis.

Pasak prezidiumo nario, buvo per mažai akcentuotos inovacijos, jaunimo, žmogaus teisių problemos.

„Turėjome matyti mūsų rinkėją, kuris tiki ideologija, vertybėmis“, – sakė V. P. Andriukaitis.

Pasak LSDP Pirmininko A. Butkevičius, prezidiume nebuvo priimtas sprendimas, kas pakeis Juozą Bernatonį rinkimų štabo pirmininko pareigose.

„Kol kas šiandien nenumatėme naujos kandidatūros į rinkimų štabo vadovus. Galvojame, kad kandidatas, kuris nedalyvauja rinkimuose, turėtų būti štabo vadovas, bet dar nėra priimto sprendimo“, – sakė A. Butkevičius.

Ir A. Butkevičius, ir V. P. Andriukaitis tikino, kad apie kandidatą į eurokomisarus nebuvo kalbama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.