Lietuvoje

2014.06.07 13:50

Šaulių sąjunga turi naują vadą

BNS2014.06.07 13:50

Šeštadienį vykusiame neeiliniame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime pritarta, kad sąjungos vadu taptų krašto apsaugos ministro teikiamas kandidatas atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas.

Šeštadienį vykusiame neeiliniame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime pritarta, kad sąjungos vadu taptų krašto apsaugos ministro teikiamas kandidatas atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas.

Jo kandidatūrai pritarė 134 nariai, susilaikė 10, prieš pasisakiusių neatsirado. L.Gumbinas turėtų pakeisti nuo 2010 metų sąjungai vadovaujantį pulkininką Antaną Plieskį.

„Kiekvienas asmuo, ketinantis užimti pareigas, turi atitikti formalius reikalavimus. Aš jus patikinu, kad juos atitinku. Tačiau be formalių reikalavimų yra vienas esminis rodiklis – tai noras dirbti patikėtą darbą. Atsakingai sakau, kad aš noriu tapti Šaulių sąjungos vadu ir dirbti su jumis tėvynės ir tauos labui“, – šauliams prisistatydamas kalbėjo L. Gumbinas.

A. Plieskis, sveikindamas būsimą įpėdinį, dėkojo už nuoširdumą ir pagalbą.

„Noriu ypatingai padėkoti ir tiems, kurie priešinosi mūsų sprendimams, mūsų norui keistis. O dėkoju todėl, kad ta priešprieša dar kartą įrodė mūsų priimtų sprendimų teisingumą. Vadui linkiu sėkmės, naujos komandos, o šauliai iš principo yra geri“, – kalbėjo A. Plieskis.

Kalbėdamas apie laukiančius darbus, L. Gumbinas minėjo glaudesnį bendradarbiavimą su Krašto apsaugos ministerija, Šaulių sąjungos įstatymo tikslinimą, ryšių su išeivijos šauliais atnaujinimą. L. Gumbinas taip pat svarstė, kad galbūt pavyktų į organizaciją pritraukti pastaruoju metu į Didžiąją Britaniją ar Norvegiją emigravusį jaunimą.

Jis pabrėžė, kad be valstybės saugumo užtikrinimo, šauliams svarbu ugdyti vertybes. Jis taip pat pasiryžęs gerinti organizacijos veiklos kokybę ir garsinti šaulių veiklą – L. Gumbino nuomone, šauliai turi būti labiau matomi.

39 metų L. Gumbinas yra baigęs Lietuvos karo akademiją, įgijęs magistro laipsnius Vilniaus pedagoginiame universitete bei Londono karališkajame universitete.

L. Gumbinas Krašto apsaugos sistemoje tarnavo 21 metus, yra dalyvavęs tarptautinėse misijose Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Afganistane, ne kartą skatintas, apdovanotas už ypatingus nuopelnus ir pasižymėjimą plėtojant ir stiprinant Lietuvos krašto apsaugos sistemą.

Lietuvos šaulių sąjungos vadas skiriamas trejiems metams krašto apsaugos ministro įsakymu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei sąjungos suvažiavimo pritarimu.

Sąjungos vadu gali būti skiriamas aukštąjį išsilavinimą ir ne žemesnį kaip majoro (komandoro leitenanto) laipsnį turintis profesinės karo tarnybos, tarnybą rezerve atliekantis atsargos karys LŠS narys, ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Išrinkę naują vadą, šauliai taip pat patvirtino garbės teismo reglamento ir etikos kodekso pataisas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt