Lietuvoje

2014.06.06 15:43

Seimo Pirmininkė: parlamentarai apie jokias atostogas galvoti negali

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.06.06 15:43

Iki šiol Seimo nariai nėra įteisinę atostogų, nors Konstitucinis Teismas dar prieš dešimtmetį yra paskelbęs, kad parlamentarai privalo priimti jų darbo sąlygas nustatantį įstatymą. Seimo Pirmininkė įsitikinusi, kad parlamentarams atostogos nepriklauso.

Iki šiol Seimo nariai nėra įteisinę atostogų, nors Konstitucinis Teismas dar prieš dešimtmetį yra paskelbęs, kad parlamentarai privalo priimti jų darbo sąlygas nustatantį įstatymą. Seimo Pirmininkė įsitikinusi, kad parlamentarams atostogos nepriklauso.

Vasarą parlamentarai bent jau oficialiai atostogų neturės. Praėjusioje Seimo kadencijoje buvo bandoma jas įteisinti, tačiau nesėkmingai.

„Seimas po pateikimo praeitoje kadencijoje projektą atmetė. Jame kaip tik ir buvo numatytos oficialios įteisintos Seimo narių atostogos ir numatyti straipsniai, kad jos galėtų būti. Seimas buvo kalbėjęs tuomet, kad normas perkels į Statutą, taigi dirba Statuto grupė prie Teisės ir teisėtvarkos komiteto, reikia laukti jų išvados“, – teigia Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Valentinas Stundys.

Vis dėl to, ar Seimo nariams užteks noro reglamentuoti atostogas, abejojama. Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas sako, kad tam reikia politinės valios.

„Aš tikrai norėčiau, kaip Seimo narys, atostogų. Tiesa, kai KT tokį sprendimą padarė, aš nelabai su juo sutikau, bet iš tikrųjų permasčius per tam tikrą laiką nuomonė keičiasi – manyčiau, kad atostogų reikėtų, jas reikėtų įteisinti. Tas laikas yra reikalingas kiekvienam žmogui atstatyti tiek fizines, tiek dvasines jėgas“, – tvirtina Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.

Seimo Pirmininkė kategoriška – parlamentarai apie jokias atostogas galvoti negali.

„Seimo narys, pasiryždamas kandidatuoti į Seimą, turi žinoti, kad atostogų jis neturės. Ir kada nevyksta plenariniai posėdžiai, Seimo narys 24 valandas per parą turi būti pasiruošęs atsakyti į bet kurį rinkėjų prašymą ar klausimą“, – tikina Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Seimo nariai neslepia – dalis jų tikrai atostogauja ,ir ne tik Lietuvoje. Pasak Liberalų sąjūdžio vadovo, dviprasmybė dėl atostogų jau tęsiasi per ilgai.

„Visas tas laikotarpis, kada nevyksta Seimo posėdžiai – tai yra pertraukos tarp sesijų – ir yra nelegaliai, bet traktuojamos kaip atostogos. Ir tokiu būdu gaunasi du mėnesiai, du su puse mėnesio. Dabar Seimo nariai patenka į tokias situacijas, kad lyg ir neatostogauja, bet atostogauja išvažiavę, paskui turi aiškintis prieš visuomenę“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Prieš trejus metus teisės ekspertai parengė Seimo narių garantijų įstatymą, kuriame apibrėžtos ir atostogos. Tarp siūlymų taip pat buvo nebeleisti už parlamentinei veiklai skirtus pinigus nuomotis prabangių automobilių ir vėliau juos išpirkti, panaikinti nemokamą gyvenimą Vilniaus centre esančiame Seimo viešbutyje. Tačiau šis įstatymas buvo atmestas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.