Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vilniaus gatvėmis ir Lietuvos keliais šeštadienį riedės šarvuočiai

BNS2015.09.08 13:45

Šeštadienį Vilniaus oro uoste nusileis JAV Karinių oro pajėgų transportinis lėktuvas „Lockheed C-5 Galaxy“, kuris į tarptautines pratybas „Kardo kirtis 2014“ atskraidins Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių būrį su karine technika.

Šeštadienį Vilniaus oro uoste nusileis JAV Karinių oro pajėgų transportinis lėktuvas „Lockheed C-5 Galaxy“, kuris į tarptautines pratybas „Kardo kirtis 2014“ atskraidins Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių būrį su karine technika.

Apie 40 JAV karių būrys į pratybų vietą Gaižiūnų poligone, Jonavos rajone, iš oro uosto vyks su savo atsigabentais keturiais daugiau nei 16 tonų sveriančiais ratiniais šarvuočiais „Stryker“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Tai, kad į pratybas Lietuvoje atvyksta JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių būrys su visa savo karine technika, yra mūsų glaudaus, jau du dešimtmečius trunkančio, dvišalio karinio bendradarbiavimo rezultatas“, – sakė pratybų „Kardo kirtis 2014“ Lietuvoje vadovas Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Planuojama, kad nuo Tarptautinio Vilniaus oro uosto JAV karinė technika judės S. Dariaus ir S. Girėno, Tūkstantmečio, Geležinio vilko, Ateities gatvėmis, Laisvės ir Pilaitės prospektais, vakariniu Vilniaus aplinkkeliu ir Gariūnų gatve. Iš Vilniaus keliais A1 ir 143 JAV kariai vyks į Ruklą, kur ir treniruosis lauko taktinėse pratybose.

Koloną lydės Lietuvos kariuomenės Karo policijos automobiliai.

Pasak A. Leikos, pratybose „Kardo kirtis 2014“ dalyvausiantis didelis skaičius sąjungininkų karių, įvairios karinės technikos ir orlaivių Lietuvos kariams sudarys unikalias sąlygas savo šalyje treniruotis vykdyti įvairaus tipo karines operacijas.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos yra atsakingos už priimančiosios šalies paramos organizavimą pratybose „Kardo kirtis 2014“ Lietuvoje dalyvaujantiems NATO sąjungininkams.

Kaip skelbta, pratybos birželio 9–20 dienomis vienu metu vyks visose trijose Baltijos valstybėse, jose dalyvaus daugiau nei 4,8 tūkst. karių iš 10 valstybių – apie 2,6 tūkst. jų treniruosis Lietuvoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje, keli šimtai – Estijoje. Tarp pratybose Lietuvoje dalyvausiančios karinės technikos – ir keturi Danijos sausumos pajėgų tankai „Leopard 2 A5“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.