Lietuvoje

2015.02.14 17:10

M. Dargužaitė persigalvojo dėl politikos ir nusprendė išvykti

ELTA, BNS2015.02.14 17:10

Buvusi įstaigos „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė nesieks tapti Vilniaus vadove. Apie tokį sprendimą ji pranešė savo Facebook paskyroje.

Buvusi įstaigos „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė nesieks tapti Vilniaus vadove. Apie tokį sprendimą ji pranešė savo Facebook paskyroje.

„Po ilgo svarstymo, daug diskusijų ir per ankstyvo viešumo dabar jau žinau, kad nesu pasiruošusi žengti į politiką“, – teigiama pranešime. M. Dargužaitės teigimu, miesto valdymui nepakanka vien vizijų – būtent finansų suvaldymas, racionalus ir ilgalaikis planavimas, skaidrus ir efektyvus valdymas, kompetentingų žmonių subūrimas nulemia, kad jos taptų realybe.

Anot jos, šiuo metu į miesto valdymą nepartiniams profesionalams iš privataus sektoriaus įsitraukti sunku, kadangi nėra tiesioginių mero rinkimų.

„Nors mane konservatoriai ir bandė prikalbinti pretenduoti į Vilniaus merus, po daug diskusijų ir svarstymo supratau, kad man yra gana svarbu neprarasti savo nepriklausomos nuomonės nuo kai kurių partijos ideologijų. Taip pat būtų sunku priprasti ir prie kitokių darbo metodų nei esu pripratusi privačiame sektoriuje“, – rašoma M. Dargužaitės paskyroje.

Vyks dirbti į Kanadą

M. Dargužaitė BNS apie savo apsisprendimą kitąmet nedalyvauti savivaldos rinkimuose, kuriuose prisijungti ją kvietė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), patvirtino penktadienį.

„Turėjau darbo pasiūlymą, įvertinau visas kitas galimybes Lietuvoje. Man atrodo, pagal mano galimybes, (darbo – BNS) pasiūlymas užsienyje lieka patraukliausias. Ilgai su jais deruosi dėl laiko, tai jau laikas išvažiuoti“, – sakė M. Dargužaitė.

Ji patvirtino planuojanti dirbti Kanadoje, finansų srityje.

Pasak M. Dargužaitės, jos apsisprendimo nepakeistų ir pasiūlymas būti TS-LKD kandidate į Vilniaus mero postą. Anot jos, galutiniam apsisprendimui įtakos turėjo ne tik patrauklus darbo pasiūlymas Kanadoje, bet ir Lietuvoje „vykstantys politiniai procesai“.

„Ne, nes aš ir taip jau neprofesonaliai pasielgiau su savo darbo pasiūlymu taip ilgai tempdama gumą – jau turbūt praėjo du su puse mėnesio, buvo pakankamai laiko, manau, visiems suprasti, kaip mes galime ar negalime dirbti kartu. Žinoma, kad turėjo įtakos (politiniai dalykai – BNS), nes vis dėlto kadangi pati politikoje niekada nedalyvavau, per tuos tris mėnesius kažkiek susidūriau su politiniais procesais, pamačiau, kad tai man tikrai nėra pakeliui“, – sakė M. Dargužaitė.

Dvejus metus vadovavusi užsienio investicijas skatinančiai agentūrai „Investuok Lietuvoje“, jos generalinė direktorė M. Dargužaitė šių metų vasario pabaigoje pasitraukė iš pareigų. Ji tvirtino, kad išsiskyrė jos požiūriai su dabartine Vyriausybe.

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Niujorke, banke, dirbusi M. Dargužaitė į Lietuvą grižo TS-LKD pirmininko, tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus kvietimu.

M. Dargužaitė 2011-ųjų birželį tapo buvusio ūkio ministro Rimanto Žyliaus patarėja – ji kuravo valstybės valdomų įmonių efektyvumo didinimo, rizikos kapitalo ir finansų inžinerijos sritis, taip pat patarė ekonomikos ir finansų klausimais. Iki tol ji dirbo viceprezidente JAV investicijų banke „Goldman Sachs“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.